Gabion duvarlar, taş, kaya, kırık beton ve bazen çakıl ve topraktan oluşan büyük bir tel konteynerdir (sadece Hesco gabion için). Başlangıçta Mısırlılar sel ile savaşmak ve Nil Nehri kıyılarını korumak için gabion sepetleri kullandılar. Dünya Savaşı sırasında, kum, toprak veya çakılla dolu gabyonlar, istihkâmda askerleri patlamadan korumak için çılgınca kullanılır.

Son yıllarda gabion sepetleri , çok sayıda inşaat mühendisliği projesinde ve askeri uygulamalarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Buna ek olarak, özel taş dokusu ve rijit yerçekimi duvar özelliği, bahçıvanlar, peyzaj ve gabion DIY hayranları arasında çok popüler olmasını sağlar.

Gabion’un öncü üreticisi olan Hebei Lvhua Gabion Wall Company, 20 yılı aşkın bir süredir bu alanda faaliyet göstermektedir. Profesyonel bir teknik ekip ve kalifiye iş personeli yetiştirdik. Kalitenin nasıl geliştirileceğini ve gabion istinat duvarı yapısının nasıl stabil hale getirileceğini biliyorlar.

Nedir Gabion istinat duvarı ?

Gabion istinat duvarı, bir tel kafesden yapılmış ve daha sonra taşlarla doldurulmuş bir istinat duvarı anlamına gelir. Toprağı yeterince destekleyecek şekilde tasarlanmıştır ve sepetler dışa doğru balonlanmayacaktır. İstinat duvarı gabion kafeslerinin modüler yapısı için hızlı bir şekilde kurulabilir. İyi esnekliği ve geçirgenliğinin bir sonucu olarak gabion yapısı, duruma uyacak şekilde şeklini değiştirebilir.

Gabion duvarı ne kadar sürer?

Bu iyi bir soru. Genellikle, bir gabionun yaşam beklentisi tel, örneğin tel çapı ve dış kaplamaya bağlıdır. PVC kaplı gabion duvarının 60 artı yıl olabileceği kanıtlanmıştır. Dekoratif amaçlı, paslanmaz çelik gabion da sağlanır. Taş dokusuyla birleştirilen metalik parıltı eşsiz bir görünüm oluşturur. Galvanizli gabion en yaygın olanıdır, çünkü korozyon ve pasa karşı çok etkilidir.

Hangi ürünleri tedarik ediyorsunuz?

Şekillere bağlı olarak, dikdörtgen gabion sepeti, düz gabion şilte ve silindirik çuval gabionu sağlanır. Standart özelliklerin yanı sıra özel ölçüler de üretilmektedir.

Gabion duvarı neredeyse konut, ticari, bahçeler ve bir duvarın bulunabileceği her yere bir görünümdür. Giderek daha fazla ev sahibi, zincir bağlantı çitini veya diğer eskrimin yerine gabion duvarını kullandı. Bir yandan, gabion topu, hayvan veya insanları dışarıda bırakmak için benzer bir işleve sahiptir; Öte yandan, gabion çit gizliliğinizi korur.

İzmir Öncü Peyzaj Gabion Duvarı, herhangi bir sorunu tamamen çözen son teknoloji gabion ürünleri ve önemli kurulum hizmeti sunar.