Güzel ülkemizin, güzel şehirlerinden birisi de İzmir ilimizdir. İzmir ili, ege bölgesinde bulunan, bir şehirdir. Bitki örtüsü, ege şehirlerinde bulunan, diğer illerimiz gibi, Akdeniz iklimindendir. İzmir, genellikle sıcak olur. Yazları daha da artan sıcaklar, kimi zaman insanları bunaltıyor. İzmir, tarihi yerleri, deniz kenarları ve çeşit çeşit pazar yerleri ve alışveriş merkezleri ile, gezilecek şehirlerdendir. Peki, İzmir Ağaç Dikimi Nasıl Yapılır?

İzmir’de, gezilecek yerler, oldukça fazladır. Durum böyle olunca da, turistik faaliyetler de çoktur. Öte yandan İzmir, yeşilin her tonunu içinde barındırır. Bitki örtüsünden ve bulunduğu konumdan ötürü, İzmir şehri’nde, yeşillik alan oldukça çoktur. Ağaçlık alanlar oldukça fazladır. Durum böyle olunca da, bölge de, çeşitli ağaçlandırma faaliyetleri de yapılıyor.

İzmir Ağaçlandırma Faaliyetleri Nasıl Olur Ve Önemi Nedir?

İzmir’de, birçok ağaçlandırma faaliyetleri mevcut. Belediyelerin kendi yaptığı ağaçlandırma faaliyetleri de var. Öte yandan, çeşitli kuruluşların öncülüğünde, gerçekleştirilen ağaçlandırma çalışmaları da oluyor. İzmir halkının, oldukça rağbet gösterdiği, ağaçlandırma faaliyetleri, belirli zamanlarda tekrarlanıyor.

Henüz ağaç dikimi yapmamış ve o tür çalışmalara katılmamış birçok insanın aklında, İzmir ağaç dikimi nasıl yapılır sorusu var. Ağaç dikim işi, sosyal ve manevi yönden, birçok güzellikleri de içinde barındırır. Ağaç dikimi, ülkemizin gelecek nesilleri içinde, oldukça önemli bir konudur. Bizim bu gün dikeceğimiz ağaçlar, nesillerimize, çok güzel bir ülke olarak geri dönecektir.

Ağaç dikimi, genellikle fidan dikimi olarak gerçekleşir. Dikilen fidan, yapılan çeşitli bakımlarla, belirli bir zaman sonra ağaca dönüşüyor. Bu da bol bol güzel hava ve oksijen demek. Çocuklarımıza da ağaç dikimi önemini anlatmalı ve yapacağımız çeşitli etkinliklerle bunu birebir göstermeliyiz. Çocuklarımızla, çeşitli ağaç dikimi faaliyetlerine katılırsak, onların gelişimine de çok büyük katkı sağlamış oluruz.

Ağaç Kesiminin Zararları Nelerdir?

Ağaç kesimi, oldukça zararlı bir eylemdir. Ülkemizde, birçok yerde, kaçak ağaç kesimleri oluyor. Bunun çok büyük cezaları var. Unutulmamalı ki, bir ağaç kesildiğinde, bu durum sadece şahsımızı değil, gelecek nesillerimize de çok büyük ölçüde etkiliyor. Güzel bir gelecek için kesinlikle ağaçlara zarar vermemeli, verenleri de uyarıp,gerekli yerlere şikayet etmeliyiz.