Çim ekimi için kaliteli tohumların kullanılması ve doğru ekim tekniği ile uygulanması önemlidir. Çevre düzenlemesinde yoğun talep aldığımız çim ekimi için izmir ekme çim firması olarak bizleri tercih etmenizden gurur duyuyoruz. Uygulamalarımızda profesyonel çim tohum üreticileri, çim üretim çiftliği ve çim ekim personelimizle hizmetinizdeyiz.

Çim Tohumu Ekim Aşamaları

Çim tohumunda verimlilik elde edebilmek adına bazı aşamalar mevcuttur. Bu adımları takip ederek ekim işlemini tamamlıyoruz ve sizlere büyük bir yeşil alan sağlıyoruz.

Aşamalar;

  • Ekim için uygun zaman belirlenir
  • Çim tohumu seçilir
  • Toprak hazırlanır
  • Çim tohumu ekim yöntemleri uygulanır
  • Gübreleme ihtiyaca uygun olarak yapılır
  • Sulama yapılır
  • Ekim işlemi tamamlanır

Bu aşamaların her biri detaylı olarak bazı işlemler gerektirmektedir. Toprak hazırlığı ekim işlemi için en önemli aşamalar arasında yer alır. Toprağın uygun olması ya da özel karışımlarla takviye yapılması ile toprak hazırlanır.

Çim Ekiminde Toprak Nasıl Hazırlanır?

Çim tohumunu özenle seçiyoruz ve en kaliteli çim tohumları çeşitlerini kullanıyoruz. Çim tohumu büyürken toprağa kök salar, bu nedenle köklerin gelişimi adına 20 cm ile 40 cm

Bazı topraklar kumlu yapıdadır. Bu tür toprak tek başına çim gelişimi için yeterli olmadığından 5 cm gübre kullanılır. Gübrelemede 15 cm ile 20 cm toprağın üst katmanına uygulanır. Su tutma kapasitesi, çimlerin fazla su nedeniyle köklerinin

Çim Tohumu Nasıl Ekilir?

Peyzaj firması olarak çim ekimlerimizi manuel ya da otomatik olarak gerçekleştiriyoruz. Makine ile yapılan uygulamada eşit dağılım olduğundan tercih edilmektedir. Tohumların yarısını enlem yarısı boylam şeklinde ekerek homojen ekim sağlıyoruz. Şubat-Kasım ayları arasında çim ekimi uygulamasına özen gösteriyoruz.

Çim Tohumu Sulama

Ekme çim kullanımında, ekim sonrası toprağın 2–3 hafta kadar nemli kalmasına özen gösteriyoruz. Gereken su oranı takibini yapabilmeniz için sulama sistemlerimizin kurulumunu gerçekleştiriyoruz. Çim ekimi sonrası uzayan çimlerinizi kullanabilirsiniz.