İzmir Konutlar İçin Dikey Bahçe

İzmir Konutlar İçin Dikey Bahçe

Konutlarınızın iç alanında kullanmak adına dikey bahçe hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Alan değerlendirme konusunda önemli bir uygulama olan İzmir konutlar için dikey bahçe sistemleri temiz hava sirkülasyonu sağlıyor. Duvarların daha doğal görünüme kavuşması adına iç ve dış duvarlarda kullandığımız sistemde birçok bitki çeşidine yer veriyoruz.

Dikey Bahçe Konut Dış Duvar Kullanımı

Dikey bahçe panelleri öncelikle uzman ekibimiz tarafından belirli ölçülerde tasarlanıyor. Panellere uyguladığımız eğrelti otu, calathea, pilea, çalı, ficus repens gibi birçok bitki türünü dikey bahçenize uyguluyoruz. Bakımını panel bölmeden gerçekleştiriyoruz.

Dikey Bahçe Sistemi Teknik Özellikleri

Proje tasarımında tercih ettiğiniz dikey bahçe uygulaması için taleplerinize uygun olarak tepsi tabanına sahip sistemler kullanılır. Bazı bitkiler fazla suya ihtiyaç duymazken, bazı bitkiler sürekli nemli ortamda bulunmalıdır. Tepsi tabanına sahip sistem ile bitkiler sürekli nemli kalır. Bitki çeşitliliğine uygun sulama yöntemi kullanılan ve bakım yapılan bahçe sistemlerinde önemli olan düzenli bakımdır. Peyzaj firması olarak, dikey bahçe bakımınızı düzenli olarak sağlıyoruz.

İzmir Dikey Bahçe
İzmir Dikey Bahçe

Dikey Bahçe Sistemleri İç Alan Kullanımı

Dikey bahçe sistemi iç alanda temiz hava almanıza yardımcı olur. Konut içerisinde bulunan karbon monoksit gibi zararlı maddelerin hava ile ciğerlerinize nüfuz etmesi oldukça zararlıdır. Bu nedenle oksijen üretimi yoğun olan dikey bahçenizi duvar alanlarınızda saksı yerine kullanabilirsiniz.

Dikey Bahçe Sisteminin Avantajları

Konutlarda bitki yetiştirmek adına yeterli alana sahip olamayabilirsiniz. Bunun yanı sıra yer kaplayan saksı kullanımı, alanınızı daraltır. Daha ferah ve düzenli bir bahçe için dikey bahçe sistemlerinizi dilediğiniz duvara talep edebilirsiniz.

Avantajları;

  • Konutlarda ses yalıtımı sağlar.
  • Konutun içinde ve dışında kullanılabilir.
  • Dikey bahçe profilleri sağlam ve dayanıklıdır.
  • Hava koşullarında koruma etkisi vardır.
  • Betonlaşmanın yoğun olduğu yerde, derin bir nefes almanızı sağlar.
  • Oksijen üretimi ile hava kirliliğinin önüne geçer.
  • Renkli bitkilerin bir arada yetişmesini sağlar.

Dikey bahçe sistemlerimizi dilediğiniz ebatlarda talep edebilirsiniz. Boş olan her alanı değerlendirmek adına dikey bahçe kullanabileceksiniz. Bakımı için sizlere dikey bahçe bakım hizmeti sunuyoruz. Sürekli canlı ve verimli bir bahçe için gerekli bakımları titizlikle yapıyoruz.