İzmir Peyzaj Çeşme’de çalışmalara başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Peyzaj Müdürlüğü ekipleri tarafından Çeşme ilçesinde yapılacak olan peyzaj çalışmalarına başladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Çeşme’deki peyzaj çalışmaları

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Çeşme’deki peyzaj çalışmalarına başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Çeşme’deki peyzaj çalışmaları kapsamında yapılacak olan çalışmalar şunlar:

-Çeşme Sahil Yolu’nun 2 kilometre uzatılması

-Sahil bandı genişletilmesi

-Çamlık sahili koruma alanları oluşturulması

-Çamlik Müzesi’nin yeniden dizayn edilmesi

Izmir Peyzaj Cesmede Calismalara Basliyor Image
İzmir Peyzaj Çeşme'de çalışmalara başlıyor 4

Çalışmalar kapsamında neler yapılacak?

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Çeşme ilçesindeki peyzaj çalışmalarına başladı. Çalışmalar kapsamında öncelikli olarak sahil şeridindeki yürüyüş yolları, güzellemeleri ve daha sonrasında da parklar yeniden dizayn edilecek. Ayrıca Çeşme Marina ve Alaçatı Sahili gibi turistik alanlar da peyzajlandırma çalışmalarına tabi tutulacak.

Izmir Peyzaj Cesmede Calismalara Basliyor Image 2
İzmir Peyzaj Çeşme'de çalışmalara başlıyor 5

İzmir halkının Peyzaj çalışmalarıyla ilgili beklentileri

Son günlerde İzmir Büyükşehir Belediyesi, Çeşme ilçesindeki peyzaj çalışmalarına başladı. Çalışmalar kapsamında, ilçenin girişindeki bölgede yeni bir park ve açık hava konser alanı yapılacak. Bu projelerden İzmir halkı oldukça mutlu. Peyzaj çalışmalarıyla ilgili beklentileri arttıran İzmir halkı, artan sosyal aktiviteler ile daha da keyifli vakitler geçireceklerini düşünüyor.

Izmir Peyzaj Cesmede Calismalara Basliyor Image 1
İzmir Peyzaj Çeşme'de çalışmalara başlıyor 6

Proje

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir’in en güzel manzaralarından biri olan Çeşme Sahili’ne sahip çıkmak için yeniden dizayn projesi başlatıyor. Proje kapsamında, sahil şeridindeki beton yapılar yerine doğal kayalar ve ağaçlar kullanılacak. Ayrıca, deniz kenarında bulunan restoranlar ve etkinlik alanları da daha estetik bir görünüm kazanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.