Otomatik sulama sistemlerinin önemi, yapılan su tasarrufunun yıllık maliyetine bakıldığında ortaya çıkıyor. Mimarlık ve peyzaj alanında kullandığımız projelerde çevreye duyarlı ve maliyeti düşüren uygulamalar yapmaya özen gösteriyoruz. Kullandığımız en önemli sistemler arasında, çevre düzenlemesi sonrası, yeşil alanın varlığını sürdürebilmesi ve bilinçsiz sulamanın önüne geçebilmek adına İzmir rainbird marka sulama sistemleri yer alıyor. Suyun en akıllı kullanımını; profesyonel kullanıcılara ve bireysel kullanıma sunuyor.

Ürünler

Rainbird ürünleri arasında; otomatik sulama sistemine uygun aparatlar, cihazlar ve parçalar yer alıyor. Kullanımında kolaylık olması ve su kaynaklarının akıllı kullanılmasını sağlayacak kontrol ünitesi bulunuyor.

Ürünler;

  • Kontrol üniteleri
  • Rotorlar
  • Denge kolu sprinkler
  • Sprey başlıklar
  • Vana kutuları
  • Nozullar
  • Mikro sulama
  • Göl yönetimi
  • Aksesuarlar
  • Pompa ve filrasyon

Her bir parça sulama alanında kullanılan önemli aparatlardır. Kullanımında her bir ürünün ayrı özelliği bulunmaktadır. Otomatik sulama sistemlerinde yaşanan gelişim, geliştirilen yazılımlar ile daha akıllı sistemlere dönüşüyor. Tarım alanında, sera ve bahçe bitkileri yetiştiriciliğinde oldukça önemli olan sulama sistemlerimiz dünyaca ünlü markalardan oluşuyor. Sizlere garantili cihazlar sunuyor ve kullanımı ile ilgili gerekli bilgi ve eğitimleri veriyoruz. Peyzaj düzenleme sonrası bakım hizmetimizde, sulama sistemlerinizi dilerseniz kontrol ediyoruz.

İzmir Rainbird Sulama Sistemleri
İzmir Rainbird Sulama Sistemleri

Merkezi Kontrol Yazılım Sistemleri

Merkezi kontrol sistemlerimiz arasında yer alan yazılım sistemleri, saha kontrol sistemleri ve gelişmiş kontrol teknolojisi kullanılmaktadır. Yazılım sistemleri arasında bulunan SITECONTROL ile interaktif, kolay kullanım ve gerçek zamanlı olarak karar alma özelliği sizlere sunuluyor. MAXICOM ile farklı alanlarda bulunan sulama sistemlerinin hangi fonksiyonlarda programlanacağını gösterir. STRATUS LT ile 18 adet golf sahası çukurunu kontrol altına alır. Temel yazılımı ile kavlolu bağlantı olarak kullanılır. Dekoder bazlı olarak kullanılır. STRARUS II ile 27 golf çukuru kontrol altında tutulabilir. NIMBUS ile 36 golf çukuru kontrol edilir. CIRRUS ile 36 golf çukurunda kontrol NIMBUS’da olduğu gibi sağlanır.

Merkezi Saha Kontrol ve Gelişmiş Kontrol Teknolojisi

Saha kontrol sistemleri arasında ise; tümleşik kontrol sistemi, PAR+ES kontrol cihazı ve PAR+ES dekoder kontrol cihazı bulunur. Gelişmiş kontrol teknolojileri arasında yer alan pompa yöneticisi; pompa kontrolünü, veri raporlama ve izleme gibi işlemleri sağlar. MI serisi taşınabilir kontrol cihazları ile uzaktan erişimi taşınabilir kontrol cihazlar ile sağlayabiliyorsunuz. FREEDOM sistemi, SmartPump ve yağmur izleme gibi diğer cihazlar mevcuttur. Yağmur izleme özelliği ile yağış miktarının doğru bilgi ile alınmasını sağlar.

Nozullar

Püskürtme sistemleri arasında yer alan nozullar, otomatik sulama sistemlerimizde yer alan başlık aparatlarımızdır. Her bir başlığın özelliği farklılık gösterir ve farklı amaçlarla kullanılır. Bunlar; Van serisi, U serisi, MPR nozulu, Döner nozul, 1400 serisi gibi aparatlardır. Van serisi; engebeli araziler için uygun olup, daire kesitleri belirler. U serisi; yakın sulamada kullanılması için tasarlanmış plastik nozuldur. Döner nozul; düşük yağışlardan kaynaklı erozyonu ve suyun akmasını engeller. 1400 serisi ise basıncı düzenler, daha az su isteyen alanlarda kullanılır. Bu alanlar; ağaç, çalı, yer örtücülerdir.

Rainbird Marka Sulama Sistemleri
Rainbird Marka Sulama Sistemleri

Mikro Sulama

Mikro sulama yapılması adına kullanılan bu sistem parçaları ile damla sulama, basınç düzenleme, dağıtıcı, mikro püskürtme, emitör ve dağıtım bileşenleri gibi bazı özellikli parçalara sahiptir. Mikro sulama bahçe düzenlemesinde sulama ihtiyacının fazla olmadığı ya da yeni ekilen yeşil alanın yeterli su miktarını alması adına kullanılır. Basınç ayarlama özelliği ile mikro sulama yapılır ve bitkilerin ihtiyacından fazla suyu almasını ve zarar görmesini engeller.

Filtrasyon

Filtrasyon olarak gerekli özellikleri üreten Rainbird; RBMS serisi, RBSC serisi ve kendinden temizlemeli döner pompa emme süzgeci ile gerekli olan filtrasyonu sağlıyor. Otomatik sulama sistemlerinde kullandığımız en kaliteli ürünler arasında olan Rainbird, parça kalitesi ve özellikleri ile elverişli kullanım sunuyor. Otomatik sulama alanında sizin yerinize her şeyi düşünmüş olan bu sistemi, bahçe düzenlemenizden sonra alana kurulumunu gerçekleştiriyoruz. İlkleri size sunmak adına elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz.

Rainbird Kullanım Alanları

Akıllı sulama teknolojisi ile kullanım alanları geniş olan Rainbird sistemini, siz değerli müşterilerimiz için dilediğiniz alana kuruyoruz. Ana işlevi suyun akıllı kullanılması olan bu sistemde, alanınızın ihtiyacı olan sulama desteğini veriyoruz. Sera, çalı, ağaç ve yer örtücüler gibi uyguladığımız ve fazla sulama gerektirmeyen alanlara özel olarak sunduğumuz sistem, ayarlanabilir, akıllı çözümler sunar.

İhtiyaç duyulan su miktarını ayarlamak su tasarrufu adına önemlidir. Kamu alanlarında da kullandığımız bu sistem, sulak alanlarda da kullanılması adına göl yönetimi sistemi sunuyor. Dijital hayata uygun çözümlerin sunulduğu ve her geçen gün gelişen yazılımlarla şekillenen cihazlar arasında, teknolojiye kendinizi yakın hissedeceğiniz akıllı bir sistem. Yağmur izleme özelliği ve kontrol ünitesiyle yağış miktarı hakkında kesin verilere ulaşıyorsunuz. Su kaynaklarını daha verimli kullanmak adına geliştirilmiş sistemler arasında son çıkan ve dünya genelinde tercih edilen bir marka ile çalışmaktan, sizlere bu sistemi sunmaktan mutluluk duyuyoruz.