Peyzaj İş Görevleri ve Kariyer Bilgileri

Profesyonel peyzaj endüstrisi geniştir. İş görevleri, beğendiğimiz manzaraların sağlığı, refahı ve güzelliğinde önemli bir rol oynayan birçok kariyer uzmanı vardır. Örneğin, bir ziraatçinin işi toprak altında yaptıklarıyla, toprak ve toprak bilimi ile yakından ilişkiliyken, bir ağaç uzmanı yer üstünde çalışır, ağaçların dikimi ve bakımı konusunda uzmanlaşır. Günlerinin iyi bölümlerini dışarıda geçiren ve içeride, telefonda, bilgisayarda veya bilim laboratuarında vakit geçirmeyi seven profesyoneller var. Sahada çalışanlar ve manzara oluşturmak ve bakımını yapmak için gerekli ürün ve ekipman tedarik edenler var. Peyzaj profesyonelleri giriş seviyesi çalışanları, yöneticileri ve CEO’ları içerir.

Özel iş görevleri ve sorumluluklarından bağımsız olarak, hoşlandığımız yeşil alanları yaratma ve bakımla ilgili tüm erkek ve kadınlar peyzaj uzmanlarıdır ve kariyerleri konusunda tutkuludurlar.

İnsanlar genellikle sektörde iş ararlar, ancak ne yapmak istediklerini veya nasıl başlayacaklarını bilmezler. Sorun yok! Her yıl 300.000’den fazla peyzaj uzmanının işe alınmasıyla, sadece öğrenmeye ve çalışmaya hazır özverili bireyleri bekleyen bir kariyer ilerleme yoluna sahip bir iş var.

Peyzaj sektöründe mevcut çeşitli ve çeşitli kariyer fırsatlarının açıklamalarını aşağıda bulabilirsiniz. Her pozisyon, rolün sorumlu olduğu görevler hakkında bilgi içerir.

Giriş Seviyesi Peyzaj Kariyer Bilgileri – Sektöre Giriş

Başarılı olmalarına yardımcı olmak için eğitim ve deneyim arayanlar için çok sayıda giriş seviyesi iş vardır. Bunlardan bazıları:

Müşteri Hizmetleri Temsilcileri – Bazı peyzaj profesyonelleri içeride çalışır ve dış mekan operasyonlarını destekler. Müşteri hizmetleri temsilcileri soruları yanıtlar, sorunları giderir ve şirketler için profesyonel ve saygılı bir görüntü sunar.

Ekipman Operatörleri – Montaj gibi bazı peyzaj projeleri, kiri hareket ettirmek, delik kazmak ve ağır nesneler taşımak için forklift ve buldozer gerektirir. Uygun işbaşı eğitimine sahip ekipman operatörleri, genellikle yeni bir peyzaj projesine dokunan ilk profesyonellerdir.

Hardscape Teknisyenleri – Peyzajı konut ve ticari mülklerde tamamlamak için teraslar, yürüyüş yolları, basamaklar ve istinat duvarları dahil olmak üzere hardscape projeleri kurun. Bu profesyoneller mükemmel planlama ve yürütme becerilerine sahiptir ve baştan sona bir proje oluşturmaktan memnuniyet duyarlar.

Kurulum Teknisyenleri – Bu profesyoneller çiçek, çalı, çim ve ağaçların yanı sıra sulama sistemleri gibi cansız unsurlar ve teraslar ve istinat duvarları gibi sert manzaralar kurarlar. Operatörler, işlerine yardımcı olmak için sıklıkla ekipman, genellikle ağır ekipman kullanırlar. Çalışma her zaman açık havada yapılır ve fiziksel olarak zorlayıcı olabilir. Lojistikte iyi olanlar genellikle bu pozisyonlarda mükemmeldir.

Peyzaj Bakım Teknisyenleri – Bu profesyoneller manzaraların güzel görünmesini sağlar.Budama ve ticari ortamlarda budama, biçme, malçlama, kenar, gübreleme, toprak testi, havalandırma, vb.

Çim Bakım Teknisyenleri – Bu profesyoneller, gübre ve diğer çim bakım ürünleri uygulayarak sağlıklarının iyi olmasını sağlamak için çimleri inceler ve tedavi eder.

Sulama Tesisatı ve Servis Teknisyenleri – Düzgün tasarlanmış ve bakımı yapılan yağmurlama sistemleri, manzaraların gelişmesini sağlamak için profesyonel hizmet gerektirir. Sulama teknisyenleri, önemli problem çözme becerileri kullanarak iyi çalışır durumda olmalarını sağlar.

Ofis Personeli – Ofislerin çalışır durumda kalması için çeşitli yetenekli insanlar vardır. Muhasebeciler veya pazarlama uzmanları gibi bu tür işlere özel eğitim verilmesi gerekirken, büro ve idari destek personeli gibi diğerlerine organizasyon becerileri, çoklu görevlerdeki güçlü yönler ve hoş kişilikler yardımcı olur.

Ağaç ve Bitki Bakım Teknisyenleri – Ağaçlar ve bitkiler için çok fazla bakım gerekir. Bazıları eğitimli ve lisanslı ağaç uzmanları tarafından yapılmalı, bazı bakım işleri – temel budama gibi – ağaç ve bitki bilimi hakkında bilgili olanların rehberliğinde teknisyenler tarafından yapılabilir.

Bu pozisyonların tümü kariyer gelişimi fırsatları sunar.

Görevlerinde beceri, iş ahlakı ve yetenek sergileyen kişiler genellikle artan sorumluluk pozisyonlarına terfi ederler. Peyzaj endüstrisinin ilgisini çekiyorsa ve nereden başlayacağınızı tam olarak bilmiyorsanız, burada iş arayın veya daha kariyer odaklı bilgi için topluluğunuzdaki bir peyzaj uzmanıyla görüşün.

Peyzaj mimarlığında bir kariyer, dış mekan tasarımına ve onu hayata geçirecek yaratıcı becerilere sahip olanlar için ödüllendirici ve tatmin edici bir fırsat olabilir. Peyzaj mimarları, çevresel sürdürülebilirliği, maliyet etkinliğini ve işlevselliği göz önünde bulundurarak estetik açıdan hoş dış mekanlar yaratır. Özel müşterilerle, kamu kuruluşlarıyla veya araştırmayla çalışmak, peyzaj mimarlığında bir kariyer çeşitlidir ve sürekli gelişmektedir.

Eğitimli ve Eğitimli Olanlar için Kariyer – Yetenek ve Başarı Gösterme

Özel bilgi gerektiren birçok endüstri pozisyonu vardır. Bu tür bazı pozisyonlar için, istihdam için ilgili üniversite dereceleri gereklidir. Ve diğerleri için peyzaj çıraklığı ve işbaşı eğitimi gerekli tımarlamayı sağlar.