İzmir Ağaç budama meyve ağaçlarının verimliliği adına belirli dönemlerde muhakkak yapılması gereken işlemler arasındadır. Peyzaj hizmetimizde diktiğimiz ağaçların büyümesi ile artık İzmir ağaç budama ihtiyacı doğar. Bakımının düzenli yapılması ağaçların verimliliğini ve meyve ağaçlarının daha organik ürünler vermesini sağlar.

Ağaç Bakımında Neler Yapılır?

Ağaç bakımı; dikimi itibari ile gelişiminde oldukça önemli bir yer tutar. Toprak yapısı bazı ağaçların büyümesi için elverişli olmayabilir. Bu durumlarda öncelikle toprak yapısı değiştirilir. Ek katkılar ile toprak daha verimli hale getirilir.

Ağaç bakımı hizmetlerimiz;

  • Ağaç dikme işlemi
  • Ağaç budama işlemi
  • Gübreleme işlemi
  • Ağaç ilaçlama işlemi
  • Otomatik ağaç sulama sistemleri

Bu hizmetlerimizde kullandığımız her detay, ağaçların daha sağlıklı büyümesi ve zararlılardan korunması içindir.

İzmir Ağaç Budama İşlemleri
İzmir Ağaç Budama İşlemleri

Ağaç Budama Neden Yapılır?

Ağaçlar belirli sürelerde gençleştirmek adına budanır ve daha verimli bitki vermesi sağlanır. Budama işlemi için ağacın yaşlı ya da ölü olmaması gerekir. Zaman zaman yaptığımız budama işlemi, özellikle meyve ağaçlarında muhakkak olması gereken bir uygulamadır. Budama işlemi yapılan ağaç daha verimli olur ve sağlıklı büyüyen organik meyveler almanızı sağlar.

Ağaç Budama Zamanları

Ağaç her zaman budanmaz, aksi halde coğrafi şartlara göre ağacınızı tamamen kaybedebilirsiniz. Bu istenmeyen durumla karşılanmamak adına uygun budama zamanlarında budama işlemi talep edebilirsiniz. Budama kış mevsiminde yapılması gerekir. Özellikle yapraklarını döktükten sonra ağaçların budanması Kasım ve Mart aylarının ara tarihinde gerçekleştirilir. Kışın budama yapılması ağaçların bahar ayında daha verimli meyve vermesi için ideal zaman dilimidir. Ağacınız için budama hizmeti almak istediğinizde uygun zaman dilimleri hakkında sizleri bilgilendiriyoruz.

İzmir Ağaç Budama Uygulamaları
İzmir Ağaç Budama Uygulamaları

Ağaç Budama Fiyatları

Ağaç budama hizmetimizde öncelikle uygun dönem olup olmadığı uzman ekibimiz tarafından değerlendirilir. Ağaç dikim işleminiz sonrası ağaç sayısı, ağaç türü ve kullanım alanınıza uygun olarak fiyat teklifimizi sunuyoruz. Ağaç budama dışında; ilaçlama hizmetimizden ve gübreleme çalışmamızdan yararlanabiliyorsunuz. Ağaç bakımı özen ve takip isteyen bir iştir. Peyzaj hizmetimizden yararlanan müşterilerimize uyguladığımız, bakım gerektiren her işlemimizin takibini yapıyoruz. Bakım döneminde sizlerle iletişime geçerek, talebiniz doğrultusunda ağaç budama ve bakım için hatırlatma yapabiliyoruz.