Birbirinden farklı, eşsiz ve organik meyvelerin olduğu ağaçları dilediğiniz alana dikim olarak uyguluyoruz. Bahçenizde farklı ağaç türlerinin hayat bulması sizlere temiz bir hava olarak geri dönecek. Ağaçlandırma çalışmalarında kullandığımız türler, toprak yapısına uygun olarak uygulanır. İklim koşullarına uygun alanlarda birçok ağaç kullanılabilmektedir. Toprak yapısında ağaçların daha sağlıklı bulunması adına gübreleme işlemi yapıyoruz. Peyzaj hizmeti olarak izmir ağaç fiyatları konusunda sizlere destek oluyoruz.

Ağaç Çeşitleri Nelerdir?

Bahçenizde, tarla ya da bağ gibi arazi alanlarınızda ağaçlandırma işlemi yapmaktayız. Peyzaj uygulamasında vazgeçilmez hizmetlerimiz arasında yer alan ağaçlandırma uygulamamız için kullandığımız çeşitli ağaç türleri vardır.

Bunlardan bazıları;

  • Çam ağacı
  • Söğüt ağacı
  • Kavak ağacı
  • Palmiye
  • Meyve ağaçları
  • Zeytin ağaçları
  • Sebze fideleri

Bu ağaç türleri dışında bulunduğunuz alanın iklim koşullarına uygun olarak tüm ağaçların dikim hizmetini veriyoruz.

Ağaç Bakımı Nasıl Yapılır?

Bahçe bakımında sunduğumuz ağaç bakımında gübreleme, ilaçlama, budama gibi işlemlerimiz mevcuttur. Doğal yaşama katkı sağlamak adına ağaç dikimini birçok peyzaj uygulamamıza dâhil ediyoruz. Gelecek nesillere yeşil alan bırakabilmek adına her bahçede bir ağaç olmasını tavsiye ediyoruz.

Ağaç Gübreleme

Ağaç dikim öncesi toprağın verimli hale getirilmesini sağlıyoruz. Bitkiler toprakta bulunan sayısız mineralden besin alır. Sulama yararları dışında besin değerini kaybetmesi dezavantajıdır. Ağaçlandırma yapılacak toprak öncelikle gübrelenir ve besin oranı artırılır. Organik gübre malzemesi özel karşımdan meydana gelir. İçeriğinde bitkiler için birçok besin kaynağı barındıran organik hayvan dışkısı da yer alır.

Ağaç Budama

Ağaç budaması gençleştirme çalışmaları arasındadır. Gençleşen ağaçlar daha verimli olarak yaprak ve mahsul verir. Budama işleminin uzman kişilerce yapılması oldukça önemlidir. Özellikle ürün yetiştiriciliği yapılan alanlarda yanlış budama sonucu ciddi hasarlar meydana gelir. Bilinçli budama uygulama sonrası ağaç hızla büyür ve daha verimli hale gelir.

Ağaç İlaçlama

Ağaç yapraklarından beslenen birçok haşere bütün olarak bitkilere zarar verir. Ürünlerin kurtlanmasına ve kullanılamaz hale gelmesine sebep olur. Bu sorunla baş etmenin tek yolu ise ilaçlamadır. Sizlere ilaçlama konusunda destek oluyor ve ilaçlama sorununuzu hemen çözüyoruz.