Bahçe düzenlemesi sizlere bir süre yaşam alanı sağlayabilir. Doğaya özdeş alanların muhakkak özel ve düzenli bakıma ihtiyacı olur. Peyzaj; süreklilik isteyen rutin bakımlar gerektirir. Bu bakımlar bitkilerin kişisel bakımı olarak değerlendirilmelidir. Bahçenizde yer alan her bitki türünün bakımı için maaşlı personel görevlendirmenize ihtiyaç yoktur. Peyzaj firmamız uyguladığı her projenin arkasında oluyor ve uygun izmir bahçe bakımı fiyatları ile hizmet veriyor.

Bahçe Periyodik Bakımları Nelerdir?

Bahçe alanınızda genellikle birçok bitkinin sulama bakımına ihtiyacı vardır. Bireysel yapılan bilinçsiz sulama sonucu, basınçlı su bitkilere zarar verir ve fazla sulama nedeniyle bitkiler güneş ışığında yanar.

Bakımlar;

  • Toprak bakımı
  • İlaçlama bakımı
  • Çim biçme
  • Ağaç budama

Sulamanın gerektirmediği yer örtücüler, çalılar ve dikey bahçe tasarımları mevcuttur. Çim alanları, bahçe ve seraların ise özel sulama sistemlerine ihtiyacı bulunur.

Bahçe Toprak Bakımı

Bahçenizde mevcut olan toprak türü, yetiştireceğiniz bitkilerin kaderini belirler. Toprağın sert olması, kumlu ya da ağır kil karışımına sahip olması işleri zorlaştırır. Bitkilerin yabani otlardan ayrı büyümesi, zararlı maddelerin toprağı sıkıştırmaması için toprak havalandırması yapılması gerekir. Havalandırma işlemi çapa ile yapılır. İşinin uzmanı ve bahçe konusunda eğitimli personelimiz ile toprak havalandırma ve gübreleme işlemi bilinçli bir şekilde uygulanır.

Bahçe İlaçlama Bakımı

Bahçe ilaçlaması peyzaj firmamızın verdiği hizmetler arasındadır. Bakımlı bir bahçe, zararlı her canlı ve maddeden izole edilmiş demektir. Bu nedenle ağaçların, bitkilerin ve çimlerin haşerelerden temizlenmesi öncelikli işlemimizdir.

Bahçe Budama Bakımı

Budama bakımı ağaçlara uygulanan ve bazı çalılarda yapılan işlemlerdir. Budama işleminde kullanılan makine ve malzemeler bitki ve ağaçlara zarar vermeden kolay uygulanan aletlerdir. Budama işlemi sonrası verimlilik artar ve ağaçlarınız uzun ömürlü olur.

Bahçe Çim Bakımı

Bahçe bakımı çimlerin biçilmesiyle yapılır. Çimler belirli uzunluğa gelir ve biçilmesi gerekir. Peyzaj olarak yaptığımız çim çalışmasında estetik bir görünüm için kısa çimler kullanılmalıdır. Uzayan çimler kötü bir görüntüye sebep olur. Çim biçme işlemi sonrası kırıntıların muhakkak temizlenmesi gerekir. Yabani otlar ayıklanır ve çim toprak düzleştirilir.