İzmir çalı Latinceleri genellikle mimarlarımız tarafından ve çevre bilimcilerimiz tarafından tercih edilmektedir. Hangi bitkiden bahsedildiği ve türün içerisindeki cinsi işaretlemek için özenle uygulanmaktadır. Bahçelerinizi şekillendirecek ve çeşitlendirecek olan birbirinden farklı çalılar, Yunan filozof tarafından sınıflandırılmıştır. Yunan filozof bitkiler, ağaçlar ve çalılar olmak üzere üç gruba ayırdığı yeşillikleri daha sonra bilim dünyası Latince isimlerle anmaya başlamıştır.

İzmir Çalı Türleri Çeşitleri
İzmir Çalı Türleri Çeşitleri

Bahçelerde Kullanılan Çalılar

Bahçelerin gözbebeği olan, sürekli yeşil görünmesini sağlayan birbirinden farklı çalı türü vardır. Her bir çalının kendisine ait alt cinsleri de bulunmaktadır. Bu da farklı koşullar neticesinde ortaya çıkmaktadır.

En çok tercih edilen:

  • Yaprak döken Alıç (Crataegus monogyna),
  • Yaprak dökmeyen çoban püskülü (Ilex crenata),
  • Şimşir (Buxus),
  • Süpürgeotu (calluna),
  • Bodur hanımeli (lonicera nitida) olmaktadır.

Yaprak döken ve dökmeyen çalılar, sizlere mevsimsel geçişte yardımcı olurlar. Eğer bahçenizi doğanın gereğine göre çıplak görmek isterseniz, yaprak döken ürünlerden almanızı tavsiye ederiz. Bunun yerine her mevsim bahçenizi yeşil görmek için yaprak dökmeyenleri tercih edebilirsiniz.

İzmir Çalı Latinceleri
İzmir Çalı Latinceleri

Bakım ve Budama Hizmeti

Bazı çalılar toprak yerine saksılarda yaşamayı daha çok severler. Bazı çalılar da yaban mersini gibi meyve verirler. Bu çalılardan ihtiyacınıza yönelik olanı seçmelisiniz. İşletmemiz, sizlere özel çalı bakımı ve budama hizmeti de sağlamaktadır. Böylece gözünüze güzel gelecek şekilde çalılarınızın kesilmesini, budanmasını ve eski görkemine kavuşmasını sağlıyoruz. Hizmetlerimizi kaliteli ürünler ve ekipmanlarla gerçekleştiriyoruz.

İzmir Ağaç Budama İşlemleri
İzmir Ağaç Budama İşlemleri

Bahçe Süslemenin Detayları

Bahçelerinizde ihtiyaç duyacağınız tüm eğlenceli ürünleri işletmemizden edinebilirsiniz. Etrafın yeşillendirilmesi için rulo çimler, bahçe duvarları için gabion duvarlar, yer döşemeleri, dikey bahçeler ve çeşitlerimiz sizlere en uygun fiyatla sunulmaktadır. Patentli ürünlerimiz, zaman içerisinde sizlere zorluk çıkartmayacak sistemlerle donatılmaktadır.

Sky garden on private rooftop of condominium or hotel, high rise architecture building with tree, grass field, and blue sky.

Sulamada Kolaylık

Bahçe dikim, ekim ve bakım hizmeti alan müşterilerimize, özel sulama sistemlerimiz hakkında da bilgi veriyoruz. Bu sistemlerimiz, uzun süreli kullanımlarda bile yıpranmadan hizmet vermeye devam etmektedir. Kullanımı son derece kolay ve otomatik su sistemlerimiz, çalılarınızın, bitkilerinizin ve ağaçlarınızın her zaman yeşil ve gösterişli kalmasını sağlayacaktır. İşletmemizden peyzaj mimarı hizmeti de alabilirsiniz.