Çevre düzenlemesinde çim ekimi ile karşılaşmanız mümkün. Çim hem daha sık görünüme sahip hem de geniş bir alanı doğa harikası haline getirebilen tek bitki türü diyebiliriz. Uygun maliyetlerde uygulanan çim ekimi, isteğe göre hazır rulo şeklinde kullanıma sunuluyor. Firmamız izmir çim biçimi fiyatları konusunda rutin bakımlar olarak fiyat desteği sağlıyor.

Çim Ekim ve Bakım Masrafı

Bütçenize uygun olarak ekim çim ya da rulo çim taleplerinizi özenle uyguluyoruz. Rulo çim, ekim çim göre biraz daha yüksek maliyetlidir. Bu nedenle kullanımında daha çok ekim çim talep edilebilir. Çim sulamasına dikkat ettiğinizde hızla büyüdüğünü ve canlı olduğunu göreceksiniz. Çimlerin uzaması kadar biçilmesi ve yeterli seviyeye kadar kısaltılması da önemlidir. Uzun çimler yaşam alanında uygun kullanım sağlamaz.

Çim Neden Biçilmeli?

Çimlerin biçilmemesi birçok davetsiz misafiri bahçenize getirir. Sadece haşereler değil, bahçenizi keşfeden davetsiz misafirleriniz arasında kemirgenler olabilir. Doğal ortamda yaşayan ve üreyen bu canlıların bahçenizde saklanması için en uygun ortam uzun çimlerdir. Çimlerin uzaması, beraberinde farklı otları da getirir. Bu otlar çimleri alması gereken besini topraktan tüketir.

Çim Biçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çim biçmek tecrübeli olmayı gerektirir. Çim canlı bitkilerden olup, biçilmesi sırasında hızlı ve keskin bıçaklara sahip makineler kullanılmalıdır. Cihaz bakımlarımızı her bakım öncesi yapıyor ve çimlerin seri olarak biçilmesini sağlıyoruz. Makine gerekli ölçü ayarını yaptıktan sonra biçme işlemini kısa sürede tamamlıyorsunuz.

Çim biçerken;

  • Çimlerin köküne zarar vermiyoruz.
  • Çimleri yeterli seviyede kısaltıyoruz.
  • Çim artıklarını ve zararlı otları alandan uzaklaştırıyoruz.

Gübre takviyesi ihtiyaca göre yapıyoruz. Çim köklerindeki gevşemeyi, baskılama yöntemi ile sabitliyoruz.

Bu uygulamaları detaylı olarak yapıyoruz ve çim alanınızın ilk günkü gibi taze kalmasını sağlıyoruz. Çimlerin sağlıklı oluşunu renginin parlaklığı, duruşu ve kokusundan anlamanız mümkün.

Çim Biçme Fiyatları

Çim bakım hizmetlerinde sadece biçme değil, gerekli görüldüğünde gübre katkısı da kullanıyoruz. Fiyatlandırmadan önce yapılacak işlemi belirliyoruz. Onayınızı aldıktan sonra rutin çim biçme bakımını gerçekleştiriyoruz. Uzun ömürlü yeşil alanı kullanıma sunuyoruz.