Damla sulama tekniği ile günümüzde üretim konusunda verimlilik artmış ve bitkilerin daha canlı kalması sağlanmıştır. Su israfını önleyen sistemlerimizi izmir damla sulama firması olarak sizlere sunuyoruz. İster bahçenizde ister sera alanınızda kullanarak, engebeli arazilerde heyelan riskini azaltabilirsiniz. Kullanım olarak tüm şartlara uyum sağlayan damla sulama sistemlerimiz, bitkilerin ve bahçe alanlarınızın günlük su ihtiyacını karşılar.

Neden Damla Sulama?

Damla sulama tercih edilmesinin sebebi daha az su ile bitkilerin nem oranını dengede tutmasıdır. Fazla sulamanın yararı olmadığı gibi zararı bulunuyor. Bahçenizde ve bitkilerinizin bulunduğu alanlarda fazla suyun buharlaşmasının ve bitki köklerinin yanmasının önüne geçilir.

Damla Sulama Hangi Alanlarda Kullanılır?

Damla sulama bahçenizde bulunan bitkilerinizin verimliliğini artırmak ve daha hızlı büyümesini sağlamak amacıyla oldukça faydalı bir sistemdedir. Aynı zamanda uzakta bulundanız dahi otomatik olarak yeterli sulamayı akıllı merkez kontrol ünitesinden gerçekleştirir. Bitkilerin günlük sulanması adına sizlerin personel masrafından ve iş gücünden tasarruf etmenizi sağlar.

Kullanıldığı alanlar;

  • Meyve ve sebze üretim alanları
  • Engebeli araziler
  • Sera alanları
  • Hobi bahçesi alanları
  • Bağ ve bahçe
  • Konut bahçesi
  • Kamusal alanlar
  • Kurum bahçeleri
  • Tesis alanları arasında futbol sahası ve golf sahası

Damla sulama sisteminde kullanılan cihaz yağmur gibi suyun aşırı olduğu günlerde pasif hale gelir ve fazla sulamayı engeller.

Damla Sulama Nereden Temin Edilir?

Peyzaj firması olarak bahçe alanlarınızın bakımı adına sizlere otomatik sulama sistemlerini sunuyoruz. Damla sulama belirli alanlarda kullanıma uygundur. Bu nedenle projenize uygun olarak belirlenen damla sulama sistemleri boruları uygun noktalara döşenir. Verdiğimiz hizmet kalitesi gereği, kullandığımız sulama cihazları teknoloji bakımından en yeni yazılım ile üretilmiştir.

Damla Sulama Kullanım Alan Büyüklüğü Nedir?

Damla sulama sistemini dilediğiniz büyüklükte alana uygulayabiliyoruz. Peyzaj alanınızda sizlere önerilerimiz arasında damla sulama sistemleri de vardır. Damla sulama aparatları ile belirtilen zaman diliminde sulama yapan akıllı cihazlar arasında bulunan sistem, merkezi kontrol ünitesi tarafından zaman ayarlı çalışan bir sistemdir. Siz de yeşil alanınıza bu sistemi talep ederek bütçenizi koruyabilirsiniz.