İzmir damla sulama nasıl yapılır ve faydaları nelerdir? Nerelerde ve hangi şartlarda kullanılır? Soruları aklınızı kurcalıyorsa, uzman ekibimizin uygulamalarından ve bilgisinden destek alabilirsiniz. Kaliteli ve uzun ömürlü ürünlerle hizmet verdiğimiz şirketimizde, müşteri memnuniyeti odaklı çalışarak, damla sulama sistemlerini bahçelerinize getiriyoruz.

Damla Sulama Sistemlerinin Faydaları

Damla sulama sistemleri insanların hayatlarına pek çok açıdan kolaylık sağlamaktadır.

Toprağın ihtiyaç duyduğu suyu yavaş yavaş vermeye yarayan sistem:

  • Düzenli ve ölçülü sulama,
  • Günün her saati kolay kullanım,
  • Ürünlerin kalitesini artırma,
  • İş yükü ve masraftan kurtulma sağlamaktadır.

Düzenli olarak sulanması gereken ekinlerinizin ve bitkilerinizin her birini tek tek sulamak oldukça yorucu olacaktır. Bunun yerine düzenli sulama sistemlerimizi tercih edebilirsiniz. Her bir kökün yanından geçerek dallara ayrılan sistemimiz, köklerin ihtiyaç duyduğu nemi sağlamaktadır.

İzmir Damla Sulama Nasıl Yapılır?
İzmir Damla Sulama Nasıl Yapılır?

Damla Sulamayla Tasarruf

Suyun damla damla akmasını sağlayan ürünlerimiz, su tasarrufu da sağlamaktadır. Gereğinden fazla sulama yapmak istemiyorsanız, damla sulama sistemlerimiz tam aradığınız ürün olabilir. Bahçenizin genişliğine, ekin ve bitki sayısına göre özel sulama kanalları oluşturuyor, bu kanallardan hortumların geçmesini sağlıyoruz. Ürünlerinizin kök kısımlarına gelecek şekilde delikleri bulunan hortumlarımız, nokta atışı sulamada yardımcı olmaktadır.

Toprağa Yeterli Nemin Verilmesi

Suyu düz akış yerine damlatma yöntemiyle verdiği için toprağın yeterli nem oranında kalmasını sağlamaktadır. İster kapalı seralarda, ister açık bahçelerde tercih edebileceğiniz ürünlerimiz, bitkilerinizin, sebze ve meyvelerinizin doğru şekilde sulanmasında büyük bir önem tutmaktadır. Zamandan ve sudan tasarruf ederken, toprağın her zaman nemli ve ekinlere faydalı şekilde kalmasını sağlayabileceksiniz.

Vana Sistemleri

Bir ya da birden çok vana sistemiyle kurduğumuz damla sulama sistemlerimizde, dilediğiniz şekilde yön verebileceksiniz. Dikim ve ekim yapmadan önce ya da yaptıktan sonra hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Ürünlerinizi kaç cm aralıklı ekeceğinizi bizlere bildirmeniz, bu sistemi en verimli şekilde kurup sizlere teslim etmemizi sağlamaktadır. Özellikle hasattan sonra, bir sonraki yıla hazırlık için de tercih edilebilir. Suyun akışını dilerseniz saatlik olarak ayarlayabilir, ekinlerinizin düzenli olarak sulanmasını sağlayabilir ve bu sırada başka işlerinize yönelebilirsiniz.