Bitki yetiştiriciliğinde son dönemlerde tercih edilen ve ekosisteme faydalı İzmir dikey bahçe uygulamaları tek bir panelde bitki yetiştirmeyi kolaylaştırıyor. Peyzaj alanında yaptığımız çalışmalarda özellikle hidroponik olarak kullandığımız dikey panel bitkiler ile alandan tasarruf sağlamanızı sağlıyoruz.

Dikey Bahçe Uygulamalarının Yaşam Kalitesine Katkısı

Ofis kullanımında tercih edilen ve balkonlarda dış duvara monte edilerek çevreye güzellik katan dikey bahçe uygulamalarımız sürekli temiz hava almanıza destek oluyor. Saksı bitkilerini geride bırakan ve birden fazla türü tek panelde fazla bakım gerektirmeden yetiştirmek artık çok kolay. Kullandığımız tasarımlar yaşam kalitenizi artırıyor ve çevre düzenlemesine katkı sağlıyor.

İzmir Dikey Bahçe Uygulamaları
İzmir Dikey Bahçe Uygulamaları

İzmir Dikey Bahçe Uygulama Alanları

Dikey bahçe panelleri günümüzde talep gören peyzaj çalışmaları arasında yer almaktadır. Toplu konutları, siteler, müstakil alanlar ya da kurumlar beton ağırlıklı yapılara sahiptir. Bir yapıya değer katan ve doğallık sunan dikey bahçe uygulamalarımız ile doğal yaşama geri dönüyorsunuz.

Kullanım alanları;

  • Hastane
  • Kamu kurumları
  • Fabrika
  • Tesis
  • Ev
  • Teras balkon
  • İşletme
  • Ofis
  • Site
  • Bina

Daha birçok alanda kullanım imkânı sunan dikey bahçe çalışmalarımızda dilediğiniz çiçekleri kullanmanız mümkündür. Fazla su gerektirmeyen ve sürekli nemli kalan bu panellerin içerisinde yeterli toprak ve gübreleme bulunmaktadır. Saksıların kapladığı alanları açarak, daha ferah bir alana kavuşabilirsiniz. Duvar, balkon, dış cephe olmak üzere birçok alanda kullanım kolaylığı sağlıyoruz.

İzmir Dikey Bahçe Malzemeleriİzmir Dikey Bahçe Malzemeleri
İzmir Dikey Bahçe Malzemeleri

Dikey Bahçe Uygulamasında Neler Yapılır?

Dikey bahçe uygulamasında paneller içerisinde çiçek uygulaması mevcuttur. Bunun dışında duvarı saran, kaplayan bitkilerle yemyeşil duvarlar oluşturmaktayız. Doğanın her alanda olduğunu bilmeniz sizlere derin bir nefes aldıracak. Sanat eseri kadar güzel duran yeşil alanlar için sadece zemin değil beton olan her alanı değerlendiriyoruz. Teras balkon uygulamalarımızda bahçe kullanımı isteyen ve yeşili seven herkesin bu güzelliğe sahip olmasını sağlıyoruz. İç ve dış alanda kolaylık kullanabilir ve duvarlarınızı değerlendirebilirsiniz.

İzmir Dikey Bahçe Sistemleri
İzmir Dikey Bahçe Sistemleri

Dikey Bahçe İç Mekan Kullanımı

Dikey bahçe panellerini, saksılarınız yerine duvarlarınızı kullanarak oluşturabiliyoruz. Bitki yetiştirmeyi seven her bireyin bu istediğini yer kısıtı yüzünden ertelemesini istemiyoruz. Renkli çiçekleri ve bitkileri kurduğumuz dikey bahçe panelleriyle ister dış cepheye ister iç duvara monte ederek her an oksijen solumanıza yardımcı oluyoruz. Hava kirliliğinin artış gösterdiği metropol şehirlerde temiz bir hava iyi gelecektir. Ofis çalışmalarında kısa süre sonra baş ağrısı yapan karbon monoksit, formaldehit gibi zararlı kimyasallar sağlığı ciddi anlamda bozuyor. Dikey bahçe panelleriyle ofisinize temiz hava girmesini sağlıyoruz.