Kent nüfusunda artış, barınma ihtiyacı nedeni ile yapılan beton yapılaşma, aktif yeşil alanların azalmasına neden olmuştur. Yeşil alanlara duyulan ihtiyacı gidermek amacıyla kamusal park ve yeşil alanlara gitmek yeterli olmamaktadır. Her şehirde belirli alanlarda bulunan bu yeşil alanlar artık yeterli olmamaktadır.

Çevre düzenlemesi adına çalışmalar yaptığımız İzmir dikey bahçe yapımı bu konuda her yaşama bahçe sunuyor. Çalışma ve güncel yaşam alanında kolaylıkla bahçe keyfi yapabilmeniz adına oluşturduğumuz panel sistemler içerisinde dilediğiniz çiçeklerle bahçenizi oluşturuyoruz.

İzmir Dikey Bahçe Yapımı
İzmir Dikey Bahçe Yapımı

Dikey Bahçe Yapımı Avantajları

Peyzaj hayata renk katmak, doğayı ayağınıza getirmek ve estetik bir kentleşme sağlamak adına yapılan uygulamalardır. Projeler dâhilinde olabildiği gibi hizmetlerimiz bununla sınırlı değildir. Bahçenizin duvarları, balkonunuzun dış duvarı, ofis içi ya da site terası gibi birçok noktada dikey bahçelerimizi görmeniz mümkün.

Dikey bahçe avantajları;

  • Doğal görünüm
  • Daha az bakım
  • Verimli bahçe
  • Karma çiçek
  • Az sulama
  • Her an temiz oksijen
  • Estetik görünüm
  • Bireysel bahçe tasarım
  • Alandan tasarruf

Bu avantajlar ile kullanımı daha sağlıklı olan dikey bahçeler içerisinde mumyalanmış yosunlar, renkli çiçekler, otsu bitkiler, çalılar ve bazı sebzeler kullanılabilmektedir.

İzmir Dikey Bahçe Örnekleri
İzmir Dikey Bahçe Örnekleri

Dikey Bahçe Yosun Uygulama

Dikey bahçe tasarımlarımızda yosun duvarlar gibi şoklanmış yosun kullanmaktayız. Sağlık ve temiz bir hava açısından filtre görevi üstlenen yosun dikey bahçeler duvarlarınızı doğal görünüme kavuştururken havayı temizliyor.

Dikey Bahçe Çiçek Uygulaması

Dikey bahçe uygulamamızda en çok tercih edilen, birbirinden renkli çiçeklerin bir araya gelmesidir. Çok fazla su ve toprak ihtiyacı olmadan belirli zamanlarda bakım işlemi yapılarak uzun süreli kullanım sağlar. Bir ve daha fazla çiçek türünü aynı panel içerisinde buluşturmak mümkündür.

İzmir Dikey Bahçe Örnekleri
İzmir Dikey Bahçe Örnekleri

Dikey Bahçe Konut Projeleri

Yeni konutlarda özellikle tercih edilen ve tüketici tarafından talep edilen teras bahçe ya da dikey çiçek uygulaması oldukça şık bir tasarıma sahiptir. Konuta şıklık, doğal yaşam ve estetik görünüm katarak, daha değerli hale getiren bu uygulamamız yeni konut projelerinin olmazsa olmazıdır. Dikey panel montajı oldukça kolay olup, beton alanların kapanmasına yönelik doğal bir uygulamadır.