Yaşam alanınızı güzelleştirmek adına sadece bahçe düzenlemesi değil, dikey alanları da yeşil alana dönüştürüyoruz. Baktığınız her yerde doğa ile iç içe olun diye peyzaj düzenlememizde izmir dikey bahçe tasarımlarını kullanıyoruz. Bahçe düzenlemesinde kullandığımız tüm bitkilerin, dikeye alanlara uygulanması ile ortaya çıkan estetik görünüme sahip olacaksınız.

Teras balkonlarda, kapı yan duvarlarında ve dikey boş alanlarda kullandığımız bahçe tasarımımız ile yaşam kalitenizde artış olacak. Firmamız ekosistem adına patent alarak hava koşularına uyum sağlayan, garantili dikey bahçe montajı yapmaktadır.

İzmir Dikey Bahçe Sistemleri
İzmir Dikey Bahçe Sistemleri

Dikey Bahçe Kullanım Alanları

Dikey bahçe kullanım alanı yeni sistem yapılaşmalarda kullanılan teras balkon ve bahçe balkon tasarımlarında kullanılan bahçe düzenlemesi uygulamaları arasındadır. Bahçeye olan özlem, artık büyük sitelerin terasında oluşturulan bahçe tasarımlarında görülmeye başlanmıştır.

Dikey bahçeler müstakil ev ve villaların dış kapı duvarlarına uygulanmaktadır. Uyguladığımız bu sistemle, her yaşamın doğaya ulaşmasını sağlar. Kullanım alanları arasında birçok kurum ve kuruluş bulunmaktadır. Projesini gerçekleştirmiş olduğumuz dikey bahçe konseptlerinin her uygulamasını sizlerle paylaşıyoruz. Bahçe ve çevre düzenlemesinde yapılan yeşil alan uygulamalarını, dikey alanlara da uyguluyoruz.

İzmir Dikey Bahçe Malzemeleriİzmir Dikey Bahçe Malzemeleri
İzmir Dikey Bahçe Malzemeleri

Dikey Bahçe Uygulama Ekibimiz

Düzenlediğimiz projelerde, tasarladığımız her çalışmayı deneyimli ekibimizle yapıyoruz. Profesyonel dokunuşlarla, her projeye imzamızı atıyor, sizlere doğal bir yaşam sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Her peyzaj mimari çalışmalarımızda alanında başarılı uzmanlarla çalışıyoruz.

Ekibimiz;

  • Araştırmacı
  • Mühendis
  • Mimar
  • Doğa bilimci
  • Akademik doktorlar
  • Biyolog
  • İlaçlama
  • Bahçe bakımı
  • Botanik uzmanı

Birçok deneyimli ve alanında tecrübeli ekip ile yapılan uygulamalarımızın geri dönüşümleri her zaman daha olumlu olmaktadır. Her geçen zaman sizler için kendimizi daha fazla geliştiriyor, dünya genelindeki gelişmeleri takip ediyoruz.

Ekibimiz ile sürekli tarım alanlarında çalışmalar yaparak, bitkiler üzerine deneyim kazanıyoruz. Dikey bahçe projelerimizi, yeni nesil teknoloji ile birleştirerek, dayanıklı ve uzun ömürlü yaşama katkı sağlıyoruz.

Dikey Bahçe Avantajları

Doğal yaşamın sadece bahçeye değil tüm alanlara uyarlanmak istenmesi sonucu ortaya çıkarılan dikey bahçeler ile her yerde bahçe keyfinizi yaşayabiliyorsunuz. Uygun olmayan yapılaşmalarda ve betonun yoğun olduğu alanlarda, bahçe alanı oluşturulmaması, bireylerin kendilerini daha doğadan uzak hissetmelerine neden oluyor. Alışveriş merkezleri, tesisler, fabrika ve geniş beton alanlarda uygulanan dikey bahçe sistemi ile yeşil alanların çoğalması sağlanıyor.

Dikey bahçe tasarımı; Araştırmacı Biyolog Ignacio Solano tarafından yapılmıştır. Uluslararası patente sahip olan bu uygulamayı kullanan tek şirket olmanın gururunu yaşıyoruz. Patenli bir uygulama olması ise garanti kapsamı olduğu anlamına gelmektedir.

Avantajları arasında yer alan en önemli özellik, çevre dostu bir uygulama olmasıdır. Ekolojik dengenin önemli olduğu, su israfının ve yeşil alanın sürekli odak noktasında olan önemli konular arasında olması, birçok yapının çevreye verdiği bir mesaj niteliği taşır.

Dikey Bahçe ile Çevre Dostu Olun

Dikey bahçe uygulamamızı sadece Türkiye’de değil, geniş lojistik kapasitemizle tün dünyaya uyguluyoruz. Kullandığımız teknik ve uygulamalar ile birçok projeye imzamızı atıyoruz. Şeffaf sunum olarak, şimdiye kadar uyguladığımız çalışmaları sizlerle paylaşıyoruz. Yeşil çatı, yeşil cephe, yeşil teras ve yeşil duvar cephesi çalışmalarımızla tüm alanları yeşillendiriyoruz. Doğaya duyarlı bir bakış açısı ile uygulanan her projenin çevreye temiz bir oksijen sağladığının farkındayız.

Dikey bahçelerde kullandığımız bitkiler özel tohumlar ile üretilmiş, dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Dikey bahçede kullanılabilecek niteliğe sahip olup, uygulamalar işin uzmanı tarafından monte edilir. Küresel ısınma ve doğal çevrenin sınırlandırılmasının sonuçları uzun vade de sorun yaratabilir.

Bu nedenle gelecek nesillere bırakılacak olan yeşil alanları çoğaltmak, geleceğe yapılan en değerli yatırım olacaktır. Dikey bahçe ve yeşil alan uygulanan yerlerin çoğalması, çevreye verilen önemin olduğu bir yer imajı vermektedir. Çevre dostu olduğunuzun anlaşılması adına, subliminal mesajınızı dikey bahçeniz ile iletebilirsiniz.

Dikey Bahçe Fiyatları

Dikey bahçe kullanım alanı ve büyüklüğü belirlenerek yapılan çalışmalarda, fiyatlandırma yapmak için bazı kriterler belirlenir. Garantili, dayanıklı ve estetik görünüme sahip olan bu tasarımlarda kullanılan malzemeler 1. sınıf malzemelerdir. Bahçe alanı olmayan birçok kişinin doğaya ihtiyaç duyduğu günümüzde, balkona dahi bahçe uygulamaları yapılması, bu konunun önemini gözler önüne seriyor.

Betonlaşmanın olduğu, yükselen katların olduğu ve geniş alanların iş alanı haline dönüşmesi ile yeşil alanların sınırlandırılması, yaşam alanlarının doğadan çalmasına yol açmıştır. Her alanda ise bitkilerin, yeşil alanın, çimlerin ve çiçeklerin bulunması gerekli hale gelmiştir.

Alınan her oksijenin yeşil alanlar sayesinde olması, bu anlamda peyzaj çalışmalarına hız kazandırmıştır. Çevrenin güzelleşmesi, yeşil alanların fazlalaşması, temiz hava ve görsel güzellik kişi yaşamını olumlu etkiler. Kaliteli yaşam olgusunu oluşturur.

Bireysel yaşam alanı için de yapılan bahçe düzenlemeleri arasında, boş kalan dış cephe ve iç duvar denilen dikey zeminlerin de yeşillendirilme çalışmaları başlamıştır. Gözünüzü çevirdiğiniz, dışarıya baktığınız, doğayla buluşmak istediğiniz her alanı, dikey bahçe yöntemi ile estetik hale getiriyoruz. Bakımını ve ilaçlama gibi periyodik bakımlarını düzenli olarak yapıyoruz.