İzmir gabion duvar nasıl yapılır ve nerelerde tercih edilebilir? Soruları çevresini düzenlemek isteyenler tarafından sorulur. Çevre düzenlemesi ve estetik algının değiştirilmesi için önerilen duvar kaplamalarının içerisinde yer alan gabion duvarlar, özel kafeslerin topraktan destek alınarak kurulması, sonrasında içlerinin taşla doldurularak estetik görüntüyü sağlaması üzerine geliştirilmiştir.

Sağlam Paslanmaz Tellerle Örgü

İşletmemiz gabion duvar alanında hizmet vermekte, müşterilerine özel ve kaliteli gabion duvar örmektedir. Duvarlarda kullanılan teller son derece sağlam olduğu için uzun yıllar boyunca kullanılabilir durumdadır. Bunların yanı sıra sert ve dayanıklı olan tellerimiz, balonlanma yapmamaktadır. Bu da duvarlarınızın ilk günkü gibi kalacağına işaret etmektedir.

İstinat Duvar ve Gabion Tarihi

Mısırlıların yıllar önce sele karşı koymak için ürettiği bu duvar örme biçimi, toprak ve çakıl karışımıyla gerçekleştirilmekteydi. Peyzajın ve internetin gelişmesiyle birlikte, herkes gabion duvarları denemek ve çevresini güzelleştirmek istemeye başladı. İstinat duvarı olarak da uygulanabilen duvar tipi gabion, modüler yapısı ve hızlı kurulmasıyla kısa sürede tamamlanmaktadır.

Gabion Duvar Hammadde Tipleri

Ürünlerimiz ve hizmetlerimiz içinde yer alan gabion duvarlar, farklı amaçlarla tercih edilebilir. Tercih edilirken hammadde tellerin örülme şekli ve biçimi de fark etmektedir.

Bu şekiller arasında:

  • Dikdörtgen sepet,
  • Düz gabion şilte,
  • Silindirik çuval gabion bulunur.

Hem evinizin ve bahçenizin hem de kullanmak istediğiniz şeklin uygulanabilirliği göz önüne alınarak, uzman peyzaj mimarlarımız tarafından hizmet alırsınız. Son teknoloji ürünlerin kullanımında hassas olan işletmemiz, müşteri memnuniyetini son derece önemseyerek işlerini gerçekleştirmektedir. Tel kafeslerin içine yerleştirilecek olan taşların özenle seçilmesi ve tellerin arasından dökülüp gitmemesi için de özel çalışmalar yürütüyoruz.

İzmir Gabion Duvar Nasıl Yapılır?
İzmir Gabion Duvar Nasıl Yapılır?

Gabion Duvarın Artıları

Gabion tellerin içini dolduracağınız taşlar, hem içerisinin görünmesini engelleyecek hem de son derece şık bir görüntü sunacaktır. İşletmenizin bahçe duvarını, içerideki müşterilerinizin konforunu sağlamak için gabion olarak tercih edebilirsiniz. İstenmeyen hayvanların ve meraklı gözlerin üzerinizden uzak olmasını sağlayan gabion duvarlarda tercihen beyaz taş kullanılmaktadır. Dilenirse taş dökülürken, istenen desenlerin verilmesi de sağlanabilmektedir. Farklı taş renkleriyle çeşitli desenler elde edebilmekteyiz.