Çim; doğaya en yakın ve hızlı sürede oluşturulabilen yeşil alanın oluşması adına kullanılan bir bitkidir. Uygulamamız ihtiyacınıza göre rulo hazır çim ya da ekim çim olarak belirlenir. Çim tohumları farklı familyalara ait olabilmektedir. Karışım tohumları ya da tek tip kullanılabilen izmir hazır çim çeşitleri uzama süreleri hazır çimlere göre biraz daha uzun sürede gerçekleşmektedir.

Çim Uygulama Yöntemleri

Çim ekimi bilgi ve beceriye sahip olmayı gerektirir. Tarım alanında sürekli eğitim alan ekibimiz tarafından; ekimin makine tarafından kontrolü, ekim sonrası toprak alanının silindir cihazlarla düzleştirilmesi, havalandırılması gibi bazı yöntemler gerçekleştirilir.

Çim uygulamasında gerçekleştirdiğimiz hizmetler arasında;

  • Çim ekimi
  • Hazır rulo çimin alana uygulanması
  • Çim biçmek
  • Çimlerin zararlı maddelerden temizlenmesini sağlamak
  • Çimlerin otomatik sulama sistemi kurularak sulanmasını sağlamak
  • Çim toprağını beslemek adına gübreleme işlemi yapmak
  • İlaçlama yapmak

Bu hizmetlerimizde daha verimli yeşil alan oluşturmak hedeflerimiz arasındadır. Uzun süreli kullanım ve çimlerin canlılığını devam ettirmek adına uyguladığımız malzemeler, makineler son teknolojik yapıya uygundur.

Hazır Rulo Çim Uygulaması

Çim ekimi belirli süreçlerden sonra kullanılabilen çim uygulamasıdır. Çim alana biran önce kavuşmak adına rulo çim hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Çim üretim çiftliklerinde üretilen, kaliteli tohumlarla özel toprakta yetiştirilen rulo çim pratik kullanım adına tercih edilir. Özellikle spor sahalarında anında çözüm adına etkilidir. Rulo çimler rulo ya da kare kesilmiş olarak alana getirilir. Rulo çim kesim işleminden kısa süre sonra toprakla buluşturulmalıdır.

Çim Alanında Sulamanın Önemi

Çimler suyu sever ve yeterli sulamanın yapılması, çimlerin canlı kalması adına önemlidir. Çimlerin soluk görünmesinin nedeni su ihtiyacının karşılanmıyor olmasıdır. Fazla su vermek de aynı zamanda çimler için zararlıdır. Toprak yeteri kadar suyu emmiyorsa çimlerin köklerinde kalan birikintiler, çimlerin yanmasına yol açar.

Çim Fiyatları

Çim ekimi zahmetli aşamalardan sonra 6 aylık bir sürede sizlere kullanım sağlıyor. Düzenli bakım ve sulama ile yaşamınızda her zaman doğayı görmeniz mümkün oluyor. Çim fiyatlarımız için uygulama alan büyüklüğü, istediğiniz çim çeşitleri belirlenir ve fiyatlandırma yapılır.