Hazır çim her yere uygulanabilen ve peyzaj projelerinde en sık kullanılan ürünlerden birisidir. Hazır çim uygulanacak alanın genişliğine göre fiyatlanmaktadır. İzmir hazır çim fiyatları belirlemesinde hazır çimin serileceği alanın ölçüleri ön plana alınmaktadır. Çim ekilmek istenilen bir yerde çimlerin yetişme süresi ortalama 1 ayın üzerine çıkmaktadır. Bu sebeple hazır çim birçok alanda tercih edilen özel bir üründür.

Özellikle peyzaj çalışmalarında bir alanın çimlendirilmesi için 1 aydan fazla beklemek ve sürekli açık alanları çim tohumları kullanarak doldurmak yerine yetiştirilmiş ve uygulandığı her yerde tutabilen hazır çimler tercih edilmektedir. Hazır

Hazır Çim Nasıl Yapılıyor?

Çimlerin yeşerme dönemi bahar aylarıdır. Hazır çim yapmak için belirlenen özel alanlarda kaliteli çim tohumları kullanılarak çim ekimi yapılmaktadır. Çim ekimi yapılacak toprağın gübre karışımları önceden yapılmalıdır. Toprağın 1,5 cm veya 2 cm derinliğine çim tohumları ekilir. Düzenli bir şekilde sulamaları yapılarak tohumların yeşermesi sağlanmaktadır. Çimlerin yeşermeye başlaması ortalama olarak 3 hafta sürmektedir.

Çim ekimi her metrekareye en az 25 gr çim tohumu kullanarak yapılmaktadır. Sık ve canlı bir görünüme ulaşması için çimlerin her gün sulanarak 3 ay kadar bakılmasından sonra hazır çim haline gelmektedir. Hazır çimler rulo veya tabaka şeklinde kullanılmaktadır.

İzmir Hazır Çim Fiyatları

Hazır Çim Nerelerde Kullanılır?

Hazır çim futbol sahalarından site bahçelerine, kamusal alanlardan özel bahçelere kadar birçok alanda kullanılmaktadır. Özellikle yeni yapılan binaların peyzaj düzenlemelerinde hazır çim en uygun seçenektir. İzmir Peyzaj olarak istenilen her alanda hazır çim uygulamaları yapıyoruz. İşimize ve müşterilerimize verdiğimiz önem gereği her projemizde deneyimli bir proje sorumlusu belirleyerek en kaliteli sonuçların ortaya çıkmasını sağlıyoruz.

İzmir, Antalya, Denizli, Bursa gibi birçok çevre ilde ve tüm Türkiye genelinde İzmir Peyzaj olarak en kaliteli hizmetleri en uygun koşullarla müşterilerimize sunuyoruz. Her türlü peyzaj projesi ve hazır çim uygulamalarında müşterilerimize en uygun fiyat garantisini sağlıyoruz.

Hazır Çim Neden Tercih Edilmeli?

Her alanda hazır çimin tercih edilmesinin sebeplerinden bazılarını;

  • Kolay uygulanabilir,
  • Kısa zamanda yeşil bir alan oluşturur,
  • Daha uygun maliyetlidir,
  • Uzun ömürlüdür,

Gibi avantajlı yönlerinden dolayı peyzaj çalışmalarında hazır çim tercih edilmektedir.