Peyzaj proje tasarım sonrasında sizlere bakım, ilaçlama ve gübreleme konusunda hizmet sunuyoruz. Tüm ihtiyaçlarınıza karşılık bulabileceğiniz firmamız, İzmir ilaçlama firması olarak da sizlere hizmet vermektedir.

İzmir İlaçlama Firması
İzmir İlaçlama Firması

Neden İlaçlama Yapılır?

Hastalıklara karşı bitkilerin kullandığı ilaç, ilaçlama hizmeti ile karşılanır. Zamanla bitkilerde oluşan mikroorganizmalar, bakteriler, haşereler ve zararlı otlar ilaçlama ile ortadan kaldırılabilir. Yaprak böcekleri, mantarlar ve bazı bakteriler ağaçlara zarar vermektedir. Bahçenizde yer alan meyve ağaçları ve sebzelerinizin yer aldığı seranızın ilaçlanması verimlilik için önemlidir. Tarım alanında en sorun yaratan durum böceklerdir. Bitkilerin çürümesine, kurtlanmasına ve böceklerin üremesine neden olur.

İlaçlama Hangi Bitkilere Uygulanır?

Peyzaj hizmetimizde sizlere sunduğumuz ilaçlama; bitkiler, ağaçlar ve çimlerin ilaçlanması şeklinde uygulanır. Özel kimyasallarla yaptığımız ilaçlama bitkilere zarar vermemektedir. Aksine ilaçlamanın bitkilerin daha sağlıklı gelişmesi için yararı vardır.

İzmir İlaçlama
İzmir İlaçlama

İlaçlamanın Avantajları

Sizlere sunduğumuz her hizmet fiyat olarak avantajlıdır. Proje tasarımınızda ya da sonrasında uyguladığımız rutin bakım ve ilaçlama hizmetimiz devam etmektedir. Peyzaj çalışmasının uzun süreli devam etmesi adına bakımların ihmal edilmemesi önemlidir. Kullanım alanları büyük olan bahçelerde, sebze ve meyve üreticilerinin haşereler nedeniyle uğradıkları zarar ciddi bir boyut kazanabilir.

İlaçlama Kullanım Alanları

İlaçlama bahçe olan ve bitkilerin bulunduğu her alanda uygulanır. İlaçlama hizmetimiz; profesyonel ekip, kaliteli ekipman ve yapılan titiz uygulama ile olumlu sonuçlar almanızı sağlar.

Kullanım alanlarımız;

  • Bahçe alanları; çim, ağaç, bitki, dikey bahçe ve çalılar
  • Hastane ve otel bahçesi
  • Kamu yeşil alanları
  • Tarla, arazi, arsa, bağ ve bahçe alanları
  • Ekim çim alanı
İzmir Bahçe İlaçlama
İzmir Bahçe İlaçlama

İlaçlamanın fazla gerekmediği rulo çimler haşere barındırmadığı için oldukça avantajlıdır. İlaçlama yapılacak alan büyüklüğüne göre malzeme hazırlanır. Alanında uzman ekibimiz tarafından oluşabilecek haşereler tespit edilir. İşlem uygulamasına geçilir. İlaçlama sonrası etkili sonuç adına sulama yapılmaz.

Zararlı olan her canlıdan kurtulan bitkileriniz rahat bir nefes alır. Bitkilerin tüm besin kaynaklarını ele geçiren zararlılar nedeni ile kısa sürede hastalanan bitki ve ağaçlarınızı kullanılamaz hale getirebilirsiniz. Bu olumsuz sonuçlarla karşılaşmamak adına bitkilerinize talep edeceğiniz ilaçlama hizmetimiz ile onların yaşamasını sağlayacaksınız.