Peyzaj mimarisinde gerçekleştirdiğimiz uygulamalar arasında bahçe bakımı ve İzmir ilaçlama gibi hizmetlerimiz bulunmaktadır. Bahçe düzenleme ve bakımı gibi işlemler arasında, yeşil alanın varlığını sürdürebilmesi adına ilaçlama hizmetimiz profesyonel ekibimiz tarafından verilmektedir.

İzmir İlaçlama
İzmir İlaçlama

Hizmetlerimiz

Bahçe bakımı, çevre düzenlemesi ve peyzaj alanında sunduğumuz hizmetlerin sonrasında yapılan rutin işlemler bulunmaktadır.

Bunlar;

  • Ağaç budama
  • Çim düzenleme
  • Gübreleme
  • İlaçlama
  • Sulama sistemleri

Bu hizmetlerimiz uygulama sonrası yaptığımız işlemler arasındadır. Yeşil alan için oluşturduğumuz ağaçlandırma çalışmaları sonrası bazı mikroorganizmaların bahçenize zarar vermemesi adına ilaçlama yapmaktayız. Bazı ağaç türleri arasında bulunan meyve ağaçlarının daha verimli ve sağlıklı olması adına belirli dönemlerde ilaçlanması gerekir. Aynı zamanda çim alanda oluşan bazı zararlı haşerelerin ve zararlı canlıların bahçenizden uzaklaştırılması adına ilaçlama önemli bir yere sahiptir.

İzmir İlaçlama
İzmir İlaçlama

Neden İlaçlama Yapılmalı?

İlaçlama; çevre düzenlemesinde kullanılan bitkilerin, ağaçların, çalıların ve diğer yeşil bitkilerin sağlıklı olarak büyümeleri adına önemlidir. Bahçe bakımında akıllara gelen ilaçlama sayesinde bahçenizde oluşan bazı zararlıların evinize yaklaşmasını engeller. Ağaçların ilaçlanmaması sonucu hastalanması önlenmiş olur. Hasta ağaçlardan çıkan meyveler daha sağlıklı ve organik olur. Bazı zararlıların ağaçlarınızın yapraklarını yemesinin önüne geçilir.

İlaçlama Nasıl Yapılır?

İlaçlama yapılacak alan belirlenir. Profesyonel ekibimiz tarafından yapılan ilaçlama her türlü haşereye ve kemirgenlere yönelik uygulanabilir. Bahçenizin durumuna yönelik olarak gereken ilaçlama türü belirlenir. İlaçlama yapılacak alan belirlenir ve malzemeler hazırlanır. Özel ilaçlama ekibimizle birlikte alanda detaylı ilaçlama yapılır. Açık alanda yapılan ilaçlama daha etkilidir. İlaçlama işlemi belirli dönemlerde yapılmalıdır. Peyzaj çalışmalarımızda özellikle bahçe bakımı, gübreleme, çim biçme ve ilaçlama gibi işlemleri taleplerinize uygun olarak gerçekleştiriyoruz.

İzmir İlaçlama Firması
İzmir İlaçlama Firması

Bahçe Bakımı ve İlaçlama

Bahçe bakımı yaparken kullanılan çimlerin biçilmesi yapılan rutin işlemlerimiz arasındadır. Çimlerin rulo ya da ekim çim olmasına uygun olarak gerekli uzunluğa ulaşmaları halinde, biçme işlemi yapılır. Rulo çimlerde zararlılar ya da yabani otlar olmadığı için biçilmesi daha kısa sürede yapılmaktadır. Çim ekim işlemi sonrası 6 ay süren uzama evresinde, çimlerin arasında bazı zararlılar oluşur ve yabani otlar bulunur. Bu nedenle çimlerin detaylı temizlenmesi, toprağın havalandırılması ve ilaçlanması gerekir.

Bunun yanı sıra çalılar, bitkiler, duvar yosunları, ağaçlar, saksılar ve diğer bitki türlerinin düzenli olarak ilaçlanması önemlidir. Yer örtücülerin sık olarak yeri örtmesi ve çim görevi görmesi, birçok canlının barınmasına sebep olur. Bu canlılar zararlı haşereler ve mantar gibi canlılar olabilir. Bu nedenle ilaçlama ile alandan uzaklaştırılması, bitkilerin canlı kalması ve sağlıklı olmaları için dikkat edilmesi gerekenler arasındadır.

İzmir ilaçlama firması
İzmir ilaçlama firması

İlaçlama Fiyatları

İlaçlama fiyatları belirlenirken bazı kriterler önemlidir. İlaçlama yapılacak alanlar; bahçe, arsa, arazi, tesis, halı sahası, golf sahası, bağ ve sera alanı gibi birçok yer olabilir. Bu durumda ilaçlama yapılacak alan belirlenmeli ve kullanım alanının büyüklüğüne uygun ne miktarda ilaç kullanılacağı tespit edilmelidir.

Açık alanda kullanılan ilaçlar kimyasal bileşenlerden oluşur. Bu durumda kullanılan kimyasallar, kullanılacak olan ağaç türüne uygun olarak hazırlanır. Bazı ilaçlar, her canlıda etkili sonuç vermeyebilir. Bahçe düzenlemesinde ve diğer yeşil alanlarda kullandığımız ilaç malzemeleri kaliteli ve işin uzmanları tarafından uygulanan malzemelerden oluşur. Fiyatlandırma; en kaliteli malzeme kullanılarak yapılan ilaçlamada, bütçenize uygun olarak belirlenir.

Peyzaj Alanında İlaçlamanın Önemi

Peyzaj; sadece çevre düzenlemesi değil, düzenleme sonrası mevcut güzelliğin varlığını sürdürmek adına yapılan çalışmalardır. Dolayısıyla uygulanan teknikler sonucu oluşturulan yeşil alan, yaşam kalitenizi yükseltir. Bu kaliteli yaşamın sürdürülebilir olması için gerekli periyodik bakımların yapılması önemlidir. Bir çevre düzenlemesi yapılırken sulama, bakım, bulunduğu konum ve toprak yapısı düşünülmek durumundadır.

Projelerimizde, siz değerli müşterilerimizin hayalini yansıtırken, uzun süreli bir estetik sunmak adına önerilerde bulunuyoruz. Arsa ya da arazi gibi geniş alanlarda gerçekleştirdiğimiz bahçe düzenlemesinde toprak yapısının hangi bitkilere uyum sağlayacağını, hangi ağaçların yetiştirilebileceğini göz önünde bulunduruyoruz.

Bulunan alanda oluşabilecek haşereler, kemirgenler ya da zararlılara karşı ilaçlama yapılması adına gerekli periyodik bakımı yapıyoruz. Ekibimiz gerekli tarım bilgisini, sertifikasyon programları ile kazanarak, her geçen zaman daha fazla gelişiyor. Uygulanacak olan malzemenin niteliği, doğal olması ve uzun süreli kullanımını amaç ediniyoruz. Bazı sulama yapılmayan alanlarda yer örtücüler ile boş alanların güzelleşmesini sağlıyoruz.

Bitkilerin olduğu her yerde zararlıların olması muhtemeldir. Bu nedenle bu zararlılardan bahçenizi ve yeşil alanınızı uzak tutmanız önemlidir. İlaçlama ile bahçenizin sürekli bakımlı olması ve sağlıklı bir yeşil alana sahip olmanız sağlanıyor. Kullandığımız uygulamalar arasında bulunan ilaçlama işlemini, alanında uzman ilaçlama ekibimizle yapıyor ve sizlere uzun süreli kullanım imkânı sunuyoruz.

Çevre düzenlemesi olarak gerekli projeleri sizlere sunarken, proje uygulama sonrası yapılması gereken işlemler hakkında bilgi veriyoruz. Otomatik sulama sistemlerimiz, bahçe bakımı ve ilaçlama gibi ek hizmetlerimiz sizlere sunduğumuz ve yaşamınızı kolaylaştıran hizmetlerimizden bazılarıdır. Müşterilerimizin memnuniyeti, uygulama öncesi ve uygulama sonrası yaptığımız tüm işlemlerde devam etmelidir.