Peyzaj projenizi yaptırdıktan sonra bununla sınırlı kalmak, yaşam alanı güzelliğinizin devamlılığını riske atmanız anlamını taşır. Sürekli bakım gerektiren yeşil alan için kullanılan çim uygulamamız; düzenli sulama, toprağın havalandırılması ve İzmir konutlar için çim biçimi işlemleri gerektirir. Bahçe bakımı kategorilerimiz arasında yer alan çim biçme hizmetimiz belirli seviyeye gelen çim alanlarınız için geçerlidir.

İzmir Konutlar İçin Çim Biçimi
İzmir Konutlar İçin Çim Biçimi

Çim Ne Zaman Biçilir?

Çim biçme zamanını, çimlerin uzunluğu belirlemektedir. Çim alanınızın öncelikle ekim ya da hazır rulo çim uygulaması olması sizlere biçme zamanı hakkında bilgi verir. Çim ekim işlemimizde çim tohumları ekilir ve ekim sonrası 6 aylık bir süreçte uzaması beklenir. Bu nedenle ekim yapılan çimlerde zararlılar, yabani otlar ya da hayvanlar tarafından verilen zararın nedeni ile 6 aylık süreçte çim alanınız belli olur. Çim ekiminde fazla sulama yapılmaz. Çim boyutları 7 cm uzunluğa ulaştığında isteğinize uygun olarak 2,5 cm ya da 5 cm kadar kısaltılması gerekir.

İzmir Çim Biçimi
İzmir Çim Biçimi

Çim Biçme Nasıl Yapılır?

Peyzaj firması olarak; çim biçme işleminde kullandığımız biçme makinalarımız son derece kaliteli ve gelişmiş teknolojiye sahiptir. Keskin bıçak yapısı ile çimleriniz kısa sürede biçilir. Çim biçme profesyonellik isteyen bir işlemdir. Aksi halde yanlış kesim çimlerinizle vedalaşmanıza sebep olabilir.

Çim Biçme Aşamaları Nelerdir?

Çim biçmek; bahçe makası ile zarar vermek ya da hemen biçme işlemine girişmek değildir. Bazı aşamalar ile biçme işlemine başlanır. Çim biçme hizmetimizde uyguladığımız yöntem ve aşamalar özenle yapılır.

Çim biçme aşamaları;

  • Çimler zararlı otlardan ayrılmalı
  • Zararlı maddelerden ve taşlardan temizlenmeli
  • Çimler biçilmeli
  • Çim kırıntıları toplanmalı
  • Biçme sırasında çimlerin topraktan ayrılmaması adına gevşeyen toprak bastırılmalı.
  • Toprağa uygulanacak baskı silindir malzemelerle uygulanır.

Çim Biçme Fiyatları

Çim biçme hizmetimiz bahçe bakımı olarak sunulmaktadır. Biçilecek alana uygun olarak bakım fiyatlarımızı sizlerle paylaşıyoruz. Öncelikle bahçenin son durumu, ilaçlama gereksinimi, gübre ihtiyacı ve çimlerin verimliliği göz önünde bulundurularak fiyat belirlenir. Yeşil alanınızın her zaman canlı kalması adına doğru sulama yapılması gerekir. Otomatik sulama sistemlerimizi de çim biçme işlemi ile talep edebilirsiniz.