Geçmişe göre daha uzun sürelerin evde geçtiği özellikle son bir yılda bahçeli evler daha bir değer ve önem kazandı. Bunun doğal bir sonucu da bahçe tasarımının öne çıkması oldu. Bahçe peyzajının öne çıkan noktalarından bir tanesi ise sulama sistemi. İzmir konutlar için sulama dendiğinde öne çıkan firmamıza peyzaj tasarımının her noktasında başvurabilirsiniz.

Otomatik Sulama Nedir?

Otomatik sulama sisteminde diğer manuel sistemlerden farklı olarak sulama sisteminin çalıştırılması için otomatik bir cihaz kullanılır. Ve bu cihaz yardımıyla sulamanın başlatılması ya da sonlandırılması, su pompalarının çalışmaya başlatılması da ya durdurulması mümkün olabilmektedir.

Bizler kuruluşu biraz zahmetli olan bu sistemi her ebattaki bahçeye uygulayabiliyoruz. Profesyonel ekibimizle kurulumu en kısa sürede tamamlayıp kontrollerini gerçekleştirdikten sonra teslimini gerçekleştiriyoruz.

Otomatik Sulamanın Avantajları Nelerdir?

Bahçe sahipleri için otomatik sulamanın kullanmanın birçok avantalı vardır.

Bunlar kısaca şöyle özetlenebilir:

  • Etkili sulama sağlar: Otomatik sulamada bitkiler suya ihtiyaç duydukça sulama yapılacağında fazla ya da eksik sulama olmaz
  • Zaman ve işgücü tasarrufu sağlar: Sulamanın sürekli takip edilmesine gerek kalmadığından zaman ve işgücünden tasarruf sağlar.
  • Toprağın verimini korur: Aşırı sulama nedenliyle toprağın verimli kısmının yıkanması söz konusu olmadığından verim korunur.
  • Düşük maliyet: İlk kurulumda bir miktar maliyeti olsa da, tasarruf kalemleri bir araya geldiğinde uzun dönemli olarak karlı bir yatırımdır.

Sonuç olarak, yukarıdaki avantajlar düşünüldüğünde otomatik sulama sistemi kurmanın oldukça kolaylık sağlayıcı olduğu anlaşılacaktır.

İzmir Konutlar İçin Sulama
İzmir Konutlar İçin Sulama

Peyzaj Hizmetlerimiz

Otomatik sulama sistemlerinin kurulması yanında özellikle İzmir, Aydın, Manisa ve Denizli’de başka peyzaj hizmetleri de sunmaktayız. Bunlar içerisinde bahçe bakımı ve çim ekimi, dikey bahçe ve çeşitli duvar tasarımları gelmektedir. Bu duvarlar içinde yosun duvarlar ve gobion duvarlar bulunur. Bunların yanında istenildiğinde bahçelerde sert zemin uygulamaları da gerçekleştirmekteyiz. İstendiğinde tüm peyzaj tasarımını hazırlamakta ve müşterilerimizin beğenisine sunmaktayız.

Peyzaj Tasarımı Maliyetli Midir?

Ücretler yapılan işe ve işin kapsamına göre değişmektedir. Buna peyzaj çalışması yapılan alanın büyüklüğü de eklenebilir. Piyasaya göre oldukça uygun fiyatlarla çalışan firmamıza başvurup detaylı bilgi alabilirsiniz.