Sulama sistemleri birçok yerde uygulanabilen ekonomik ve daha verimli bir sulama yapmayı sağlayan sistemlerdir. Sulama sistemi bulunan alanlarda ekstra bir emek harcamaya gerek kalmamaktadır. Bu sebeple sulama sistemleri özel ve kamusal alanlarda bulunan park ve bahçelerde sıkça kullanılmaktadır. Bununla birlikte tarım alanlarında da sulama sistemleri kullanılarak zaman, emek ve su tasarrufu sağlamak mümkündür. İzmir Peyzaj olarak birçok alanda ekonomik sulama sistemlerinin kurulumunu yapıyoruz. İzmir sulama fiyatları sistemin kurulacağı yerin ölçülerine göre belirlenmektedir.

Sulama Sistemlerinin Avantajları?

Sulama sistemleri kullanarak birçok yönden avantaj sağlanmaktadır. Otomatik olarak sulama işlemlerini yapan bu sistemlerin başlıca avantajları şöyledir;

  • Su tüketimi azaltılır,
  • İstenilen zamanda sulama yapılabilir,
  • Emek gerektirmez,
  • Görüntü kirliliği oluşturmaz,

Sulama sistemlerinin çalıştırılması ve sürekli olarak kontrol edilmesi için birinin başında durmasına da gerek yoktur. Otomatik sulama sistemleri zaman ayarlaması yapılarak kendisi sulama yapar ve belirlenen süre sonunda otomatik olarak kendisini kapatır.

Sulama Sistemi Nasıl Yapılır?

İzmir Peyzaj olarak birçok alanda profesyonel tasarımlara hazırlayarak sulama sistemleri kurulumu yapıyoruz. Sulama sistemlerinin kurulumundan önce kurulum yapılacak alanda zemin ve hat geçmesi gereken yerlerin proje tasarımları yapılmaktadır. Her bir projemiz için deneyimli proje sorumluları görevlendirerek en kaliteli hizmetlerin verilmesini sağlıyoruz.

Sulama sistemi kurulacak alanın ölçülerine göre su hatlarının çekilmesi ve fıskiye ya da damlama gibi çıkış noktalarının belirlenmesi için profesyonel yerleşim projesi hazırlanmaktadır. Boruların toprak altından döşenmesi ve suyun çıkış noktalarının bağlanmasından sonra sistem ana şebeke hattına bağlanarak sistemin kurulumu tamamlanmaktadır.

Sulama Sistemleri Kurulumunda Nelere Dikkat Edilmeli?

Bir sulama sisteminden en iyi verimi almak için profesyonel bir şekilde kurulumunun yapılması gerekmektedir. Kurulum yapılacak alanda bulunan bitki ve ağaçlar dikkate alınarak su çıkış yerleri belirlenmelidir. Sulama sisteminin çalıştığı zaman aralığında alanda su değmeyen hiçbir noktanın kalmaması istenilen bir sonuçtur.

Sulama sisteminin görüntü kirliliği oluşturmaması gerekir. İzmir Peyzaj hizmetlerimizle bahçeleriniz için en özel tasarımları yaparak sulama sistemleri kurulumunu gerçekleştiriyoruz. Müşterilerimizin memnuniyetini ön planda tutarak en uygun fiyat garantisini de sunuyoruz.