Son dönemin popüler peyzaj tasarımlarından bir tanesini yosun duvarlar oluşturmakta. Özellikle yeşil canlı bitki yetiştirmeye elverişli olmayan yerlerde kullanılan bu duvarların aslında geniş bir kullanım alanı var. Konuya ilişkin daha detaylı bilgi ve İzmir yosun duvar yapımı konusunda uzmanlığımıza ve profesyonel ekibimize gönül rahatlığıyla başvurabilirsiniz.

Yosun Duvar Nedir?

Yosun duvar, duvarın üzerine belli bir alana yosun kaplanmasıyla oluşturulur. Bu işlemi gerçekleştirirken duvarın üzerine toprak ya da herhangi bir zemin kaplamaya gerek yoktur. Bu işlem için kullandığımız yosun ise özel bir yosundur. Herhangi bir bakım, sulama benzeri işleme ihtiyaç duymaz. Bunun nedeni de kaplama yapılan yosunun canlı bir yosun olmamasıdır. Diğer taraftan bu yosun imitasyon, plastik ya da kuru bir yosun da değildir. Aksine özel bir işlemden geçirilerek korunması sağlanmış, bir nevi uyuyan yosundur.

Yosun Nerelerde Kullanılır?

Yosun duvar inşa etmek için kullandığımız bu yosunlar pek çok yerde dekorasyon amaçlı kullanılabilmektedir.

Sözgelimi:

  • Düzenli bakım yapılamayan yerlerde,
  • Canlı bitki yetiştirmeye koşulları elverişli olmayan yerlerde,
  • Canlı tablolarda,
  • Tavan bahçelerde,
  • Uzun süre bozulmadan muhafaza etmek istenen buketlerde kullanılabilir.

Dolayısıyla bu geniş kullanım alanında yosunlar ile doğal ve canlı bir görünüm yaratmak mümkün olur.

Yosun Duvar Yapımı
Yosun Duvar Yapımı

Diğer Peyzaj Hizmetlerimiz

Yosun duvar dışında peyzaj mimarisi alanında geniş bir yelpazede müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Bu çerçevede peyzaj tasarımından bahçe bakımı ve otomatik sulama sistemlerinin yapılmasına dek bahçe peyzajını desteklemekteyiz. Bunun yanında dikey bahçeler ve gabion duvarlar ile birlikte bahçelerde sert zemin uygulamaları da gerçekleştirmekteyiz. Ayıca bahçeleriniz için toprağın hazırlanmasından tohum seçimine tüm aşamalarında titizlikle çalışarak çim ekimi de yapmaktayız.

Peyzajda Kullandığımız Ürünlerimiz

Tasarımı gerçekleştirilecek alanda müşterilerimizin tercihlerini ve isteklerini de ön planda tutarak hemen her çeşit tasarım öğesini kullanmaktayız. Bunlar içerisinde ağaçlar, çalılar, çimler ve yer örtücüler gibi canlı öğeler olduğu kadar kamelyalar, paneller, çeşitli büyüklükte çocuk parkları, bahçe aydınlatmaları ve yürüme yolları gibi cansız öğeler de vardır. Bahçe süslemede cüruf ve doğal taşları da kullanmaktayız.