Peyzaj yaptırmak istiyorum nereden başlamalıyım? Nasıl Peyzaj ve nereden başlayacağım konusunda bazı düşüncelerim var. İzmir peyzajın peyzaj şovlarını izlediğimde her zaman ne kadar kolay göründüğüne hayran kaldım. Birkaç arkadaşınızı bir araya getirin, çimleri kazın, birkaç döşeme yapın, bir pergola veya su özelliği ekleyin. İşte bu kadar! Bir bahçesinde muhteşem olur. Bildiğiniz bir sonraki şey, kendi peyzaj hissinizi yaratmak için ev satın alma mağazasına gidiyorsunuz.

Çoğu insan asla yeni bir bahçe manzarası denememektedir, çünkü nereden başlayacaklarını bilmiyorlar. Bu popüler pimde, size Nasıl Peyzaj yapmayı öğretecek Yeni Başlayanlar için 8 Bahçe Peyzaj İpuçları var.

Hayat kurtarıcınızı yakmadan önce, nasıl peyzaj yapılacağını iyi ölçmek için atılan yeni başlayanlar için birkaç peyzaj dersi ile paylaşmak istiyorum. Öyleyse, bloktaki en güzel bahçeyi oluşturmaya başlayalım.

Gerçekçi Bir Bütçe Belirleyin

Birkaç arkadaşım için peyzaj tasarımına yardımcı oldum ve bütçelerini sorduğumda her zaman cam gibi duruyorum. Çoğu insan bana 1000-2000 TL aralığında bir rakam verecek. Genellikle 5000 TL – 10000 TL aralığında bir şey olduğunda bana haber vermelerini söylerim. Sebep ~ bitkiler, malç, kiralık ekipman, sert malzeme, vb. Bu şeyler ucuz değildir ve hızlı toplanırlar. Örneğin 15 15 x 15 ′ yatak yaklaşık 15-20 torba malç gerektirir. izmir bölgesinde bu çanta başına yaklaşık 10- 20 TL çalışacaktır. Matematiği yaptığınızda 2000 TL ‘ınızın size çok fazla bitki almayacağını görmek kolaydır.

Çoğu insan asla yeni bir bahçe manzarası denememektedir, çünkü nereden başlayacaklarını bilmiyorlar. Bu popüler pimde, size Nasıl yapmayı öğretecek Yeni Başlayanlar için 8 Bahçe Peyzaj İpuçları var.

İstek ve İhtiyaçlarınızı listeleyin

Artık bir bütçeniz olduğuna göre, arazinizde istediğiniz ve ihtiyacınız olan şeylerin bir listesini yaparak başlayın. Alanı nasıl kullanacağınız hakkında uzun ve sıkı düşünüyor musunuz? Çocuk parkı veya trambolin isteyen çocuklarınız var mı? Etrafta dolaşmak için büyük bir köpeğiniz var mı? Kapalı bir oturma alanına sahip olmak ister misiniz? Büyük bir sebze bahçesini mi hayal ediyorsunuz? Bir gün havuz, açık mutfak veya ateş çukuru eklemek için planlar var mı? Yolları unutma. Tüm bunları listeleyin.

Bu resmi hatırla. Arka bahçe manzarası için orijinal çizimimizdir. Ne istediğimizi ve nasıl kullanacağımızı düşünmek için çok zaman harcadık. Oluşturduğumuz şey benzer, ama başlamak için bir yerimiz vardı.

Peyzaj yaptırmak istiyorum nereden başlamalıyım?
Peyzaj yaptırmak istiyorum nereden başlamalıyım?

Unsurları Çalışın

Peyzajların başladığı en büyük hatalardan biri, güneş, rüzgar ve yağmur gibi şeylere dikkat etmemek. Yeni evlerin olduğu bir bölgede yaşadığımızdan beri, unsurlara uymayan birçok peyzaj görüyorum.

Evinizin güneşli tarafına bir veranda yerleştirmek Ağustos ayında saf sefalet olabilir. Izgara veya ateş çukurunuzu rüzgarlı bir köşenin yanına yerleştirmek de istemezsiniz. Bu güzel veranda şemsiyesi yanlış yere yerleştirilirse füze olabilir. Arka bahçemize başlamadan önce yağmur yağarken dışarıda durduk ve gecenin ortasında flaş ışıkları ile birkaç kez suyun nerede boşaldığını izledik.

Acele etme de. Birkaç plan yapın, bazı çizimler oluşturun ve sonra geri adım atın ve bu şeyleri aklınızda tutarak bahçenizi inceleyin. Orijinal fikirlerinizden bir veya ikisinin değişen mevsimlerde felaket olabileceğini keşfedebilirsiniz. Mülkünüzün unsurlarla nasıl etkileşime girdiğini anladıktan sonra buna göre planlayabilirsiniz.

Küçük başla

Sanırım bunu çatılardan bağırmak istiyorum. Küçük başla. Küçük başla. Küçük başla. Ev geliştirme şovları uzmanlarla büyük ekiplere sahiptir ve bu nedenle 1/4 dönümlük bir alan alıp 30 dakika veya daha kısa sürede cennete dönüştürebilirler. Eğlenceli televizyon yapar, ancak gerçekçi değildir.

Bunun yerine, geliştirebileceğinizi bildiğiniz küçük bir yer bulun. Belki ön bahçenize bir renk patlaması eklemek istersiniz. Bir veya iki ağacın etrafında bir yatak oluşturun, Bölgeniz için uygun olan bazı yıllık veya otlarla doldurun, malç, su ve tadını çıkarın. Genellikle, böyle küçük bir proje bir veya iki hafta sonu yapılabilir ve bankayı kırmaz. Sonra arkanıza yaslanın ve yeni manzaralarınızı gözlemleyin. Küçük başarılar her zaman faydalıdır. Ve size daha büyük projelerle başa çıkmak için güven ve deneyim kazandıracaklar.

Güvertenin yanındaki kullanılmayan bir alanı fark ettiğimde bu yatağı yaptım. Malç ve sınır elimizde vardı. Taşıdığım birkaç bitkim vardı ve otları aldım. Küçük başlamak büyük sonuçları netleştirebilir.