Peyzajınızı Aydınlatmak İçin Renkli Bitkiler


Bu sezon manzaranıza daha fazla renk katmak ister misiniz? Bu çarpıcı peyzaj bitkilerinden bir veya daha fazlasını planınıza dahil ederek başlayın.
tatlı bezelye çiçekleri peyzaj bitkileri

Ter Bezelye
Adından da anlaşılacağı gibi, ilkbaharda çiçek açtığında tatlı bezelye tatlı kokulu. Pembe, mor ve beyazın parlak renkli pastel çiçekleri sayesinde oldukça süslüdür. Bir bahçe kapısı veya kapı tarafından, kokusunu alabileceğiniz bir yere koyun ve kokunun tadını çıkarabileceğiniz bir yer verin. Tatlı bezelye (Lathrys odoratus), yaklaşık 3 feet boyunda büyüyen yıllık bir asmadır.

Ev Bahçenizde Para Kazanmak

MONROVIA VIA
VIBE ‘Ateşleme Moru’
VIBE ‘Ignition Purple’ hem güzellik hem de kaslı bir Salvia ve jamensis hibritidir. Canlı mor çiçekler ilkbahar ve yaz aylarında çoğalır. Fakat aynı zamanda mükemmel ısı ve nem toleransına sahiptir. “Ateşleme Mor” 18-24 inç boyunda ve geniş büyür ve çiçek sınırları, kesme bahçeleri ve yaban hayatı dikimleri için mükemmeldir. 7-11 Bölgelerinde dayanıklıdır. Artı: Seveceğiniz 10 basit çiçek yatağı fikrine göz atın.

Genellikle yıllık olarak yetiştirilmesine rağmen, viyolalar dona dayanıklıdır ve çoğu başarılı bir şekilde kışlar. Kompakt boyutları ve serbest çiçeklenme alışkanlıkları, konteyner bahçeciliği için iyi bir seçimdir. Beyaz, leylak, mor, sarı ve turuncu dahil olmak üzere bir dizi parlak, şenlikli renk vardır. Limon ve şeftali renklerinin bu karışımına Sunset Bulvarı denir. En sevdiğiniz yerel bahçe perakendecisinde viyolalar bulunmaktadır. Ayrıca, Florida eyalet çiçeğinin manzara için neden fikir olduğunu öğrenin.

Bu ipuçlarıyla bahçeciliği kolaylaştırın.

Kolej Gölge Bahçe Tesisi
Coleus
Coleus (Solenostemon scutellariodes) sadece renklilikle ilgili değildir ve sadece renkle ilgili değildir. Hem İKİ hakkında. Yeşillik, renk seçimlerinde olduğu kadar çok çeşitlilik desenine sahiptir. Ve her yıl daha fazla adlandırılmış çeşit var. Renkler yeşil ve sarı tonlarından kırmızı, pembe, mor, bronz ve turuncuya kadar değişir – bazıları sağlam, bazıları güzel desenlerle renklendirilmiştir. Renkli yaprakları olan bu popüler yıllık bitkiler tipik olarak 10 ila 15 inç boyunda büyür ve ayrıca yaz çiçeklerine sahiptir. Artı: Şaşırtıcı bir nehir kaya çiçek yatağı oluşturmayı öğrenin.

5/49
Lavanta
Lavanta en renkli ve kokulu bitkilerden biridir. Çiçekler güzel kurur ve genellikle potpuri içine konur veya poşetler halinde paketlenir ve bir çorap çekmecesinde tutulur. Renkli yaprakları olan bitkiler bahçedeki sivrisinek ve sinekleri kovmada iyidir. Alan güneşli ve iyi drene edilmiş, hafif alkali bir toprağa sahipse, lavanta (Lavandula spp.) Büyümesi kolaydır. Çoğu türlere bağlı olarak Bölge 5 veya 6-9’da dayanıklıdır.

Bu ipuçlarıyla bahçenize doğru şekilde başlayın.

Sarsıntı Pembe Dianthus
Jolt Pembe Dianthus
Bu dianthus, güçlü saplarda büyük, parlak renkli saçaklı çiçek başlarına sahiptir. Dianthus genellikle daha serin bahar sıcaklıklarını tercih eder, ancak Jolt Pembe ısıya dayanıklıdır, bu nedenle güzel bahçe çiçekleri yapmak için tüm yaz boyunca iyi performans göstermelidir. Konteyner bahçelerini düzgün ve düzenli sevenler için büyümesi kolay bir çiçek. Jolt Pink, 7-10 Bölgelerinden dayanıklıdır veya yıllık olarak büyür. Park Tohumundan temin edilebilir.

Ayçiçeği
Ayçiçeği
Bazı ayçiçeği çeşitleri 10 ft yüksekliğe kadar büyür! Makul bir yükseklikte kalan birini seçin ve gösterişli çiçeklerin ve lezzetli tohumların tadını çıkarın.

Bir sonraki az bakım gerektiren çiçek yatağınıza ayçiçekleri ekleyin.

Bir mala için bir mutfak kaşığı kullanıyorsanız ve çiçekleri budamak için mutfak makaslarınız varsa, bu 12 bahçe aletinin listesine ihtiyacınız var.

8/49siyahsakal penstemon
Karasakal Penstemon
Bu sıcaklığa, neme ve soğuğa toleranslı çok yıllık, sinek kuşlarını çekmek için mükemmeldir. “Karasakal” koyu mor, höyük yapraklar üzerinde yükselen beyaz aksanlı leylak çiçekleri sahiptir. 28-34 inç boyunda ve 2 ft genişliğinde büyür ve erken yaz ortalarına kadar çiçek açar ve harika bahçe bitkileri ve çiçekleridir. Bordo tohumu tohumları, mevsimi genişleterek takip eder. “Karasakal” 3-8. Bölgelerde dayanıklıdır.

9/49
Sedum
Bazı harika çiçek yatak bitkileri istiyorsanız, bahçeye bakın. Bir çiçek tarhındaki zengin renklerin bir kısmı için hiçbir şey sedum gibi çalışmaz – ve zengin bir polen kaynağı arayan arılar için çok yaygın bir hedeftir. Tohumları çok iyi ayırın ve zamanla birlikte büyümeleri için alan verin.