İzmir bahçe gübresi ürününü güzel İzmir ilinde sizlere sunuyoruz. Bahçe gübresi tanım olarak; bahçelerdeki toprağın ihtiyacına göre hazırlanmış, kimyasal elementli birleşimdir. Bahçelerdeki topraklar sadece su ile beslenmezler. Suya ek olarak gübreyle de beslenmek zorundadırlar.

Elbette ki su bahçelerdeki bütün canlılar için hayati bir öneme sahiptir. Nitekim eğer gübreleme olmazsa sağlıklı ve uzun ömürlü bahçeler düşünülemez.

Bunu insanların yemek yemesine benzetebilirsiniz. Yemek yemezseniz, hayata devam edemezsiniz. Aynı şey bahçelerdeki canlılar olan bitkiler için de geçerlidir.

Bitki kökleri yiyecek yemeği, gübrelerden sağlar. Yani kökler sadece su ile hayatta kalamaz. Bitkilerin toprağına uygulaması yapılan gübreler ile beslenme tam anlamıyla gerçekleşmiş olur. Firma olarak işte sizlere İzmir’in en kaliteli bahçe gübrelerini sunuyoruz.

İzmir Bahçe Gübresi
İzmir Bahçe Gübresi

İzmir Bahçe Gübresi Çeşitleri

İzmir bahçe gübresi, çeşitleri bakımından oldukça zengindir. Bahçeler için gübrenin sadece bir tür olduğu sanılsa da aslında öyle değildir. Gübrelerin çok fazla çeşidi bulunuyor. Zaten doğal ve kimyasal gübreler olarak ayrılırlar.

İzmir bahçe gübresi çeşitleri şunlardır;

  • Kompoze
  • Ahır
  • Hayvan
  • Potasyumlu
  • Yeşil
  • Azotlu
  • Fosfor bazlı

İnsanlar için; süt ve et içindeki proteinler son derece önemlidir. Bitkiler içinde önemli yiyecek maddeleri vardır. Bunlar arasında azot, potasyum ve fosfor vardır. Firma olarak sizlere yukarıdaki en kaliteli gübreleri en ekonomik ücretlerle sizlere sunuyoruz.

İzmir Bahçe Gübresi Ne Zaman Kullanılır?

Uzmanlar, gübrelerin sadece büyüme sezonlarında gübreleme yapılmasını söylüyorlar. Bu sezon da genelde Şubat ayı gibi başlar Ağustos ayında da bitiyor. Kesinlikle uygun aylardan aha fazla gübreleme yapılması sakıncalıdır.

Büyüme sezonlarına uyulmaz ise bir daha ki sezona bitkiler hazır hale gelmeyecektir. İlkbahar, yazın sonu ve sonbaharda olmak üzere üç kere gübrelemeyi yapmak yeterli olacaktır.

İzmir Bahçe Gübresi Ne Ölçüde Kullanılmalıdır?

Aslen bu sorunun cevabı; bitkilerin ihtiyaçlarına ve toprağın durumuna göre olmaktadır. Çevre idaresinden, toprağınızın durumu ile alakalı bilgiler edinebilirsiniz.

Genel anlamda çimen bazlı bahseler az, sebze ağırlıklı olanlar ise çok gübrelenir. Çimen ağırlıklı veya sebze ağırlıklı bahçelerde firmamız her türde kaliteli gübreleri sizlere sunuyor.

İzmir Bahçe Gübresi
İzmir Bahçe Gübresi

İzmir Bahçe Gübresi Hangi Yöntemlerle Gübrelenir?

Bahçelerin yapısal anlamda çok çeşitleri vardır. Bu yüzden bir tane gübreleme yöntemi ile bunu yapmak oldukça zordur. Bunun yerine, hangi metod bahçeye uyuyorsa o metodu devam ettirmek gerekir.

Yöntemler; fertigasyon, serpme, yaprak metodu, bant usulü şeklindedir. Hangi yöntemin uygulanacağına bir uzman karar verirse iyi bir iş çıkarılmış olur.