Firma olarak siz değerli müşterilerimizin ilgisine sunduğumuz ürünlerden biri de çeşitli amaçlarla kullanılabilen çalılardır. Bu nedenle birçok kişi tarafından tercih edilen bir ürünümüzdür. Dolayısıyla İzmir çalı türleri çeşitleri ile ilgili merak edilen hususlar olmaktadır.

Odunsu gövdeye sahip olan çalı çeşitlerimiz, oldukça uzun yıllar canlılığını korumaktadır. Bu nedenle bahçesinin uzun süre yeşil kalmasını isteyen müşterilerimizin sıklıkla tercih ettiği bir üründür.

Çalıların Ağaçtan Farkı

Yapısı itibariyle çalıların ağaçlardan birçok farkı bulunmaktadır. İlk olarak çalı çeşitlerinin boyları belli bir aşamadan sonra uzamamakta ve sabit kalmaktadır. Ancak ağaçların boyları her sene uzamaya devam etmektedir. 6 metreden uzun yeşil bitkiler ağaç olarak adlandırılırken daha kısa olan yeşil bitkiler çalı olarak tanımlanmaktadır.

Çalıların bir diğer farkı tek bir gövdesinin olmamasıdır. Dikkatli bir şekilde gözlemlendiğinde çalıların birçok gövdeye sahip olduğu gözlemlenebilir. Ağacın ise tek bir gövdesi bulunmaktadır. Bununla birlikte çalılar ağaçlardan farklı olarak belli bir büyüklüğe ulaştığında büyümesini sonlandırmakta ve enine olacak şekilde büyümeye devam etmektedir.

İdeal yetişme koşulları sağlandığı taktirde firma olarak satışa sunduğumuz tüm çalı çeşitlerimiz uzun bir süre boyunca yaşayabilecektir.

Hizmetlerimiz Neler?

İzmir peyzaj firması olarak bahçe ile ilgili hemen her konuda siz değerli müşterilerimize hizmet sunuyoruz.

Hizmetlerimiz arasında;

  • Bahçe Tasarımı
  • Peyzaj
  • Otomatik Sulama
  • Ağaç Bakımı
  • Yosun Duvar
  • Çim Ekimi ve Bakımı

Gibi hemen her hizmet yer almaktadır. Firma olarak bu hizmetleri oldukça profesyonel yöntemlerle gerçekleştiriyoruz.

İzmir Çalı Türleri Çeşitleri
İzmir Çalı Türleri Çeşitleri

Hangi Ürünlerin Satışı Var?

Firma olarak bahçeyi ve bahçe dekorasyonunu ilgilendiren hemen her konuda hizmet vermeyi amaç ediniyoruz. Bu amaçla internet sitemizde de görebileceğiniz gibi birçok tür ağaç, bitki, çalı, çit, panel, bahçe aydınlatma, yürüme yolları, çeşitli büyüklükte süs havuzları, kamelya, çocuk oyun alanları gibi birçok konuda siz müşterilerimize hizmet sunuyoruz.

Siz de internet sitemizi ziyaret edebilir ve bahçeniz ile ilgili ihtiyaç duyduğunuz hemen her ürünü sipariş verebilirsiniz. Üstelik birçok ürünümüz siz müşterilerimizin bütçelerine uygun bir biçimde satışa sunulmaktadır.