Çevre düzenleme; mimarlık alanında kullanılan uygulamalar arasında yer alır. Bulunduğunuz alanın estetik görünmesi ve doğa ile uyumlu olması, izmir çevre düzenleme yaşam kaliteniz için önemlidir. Bulunduğunuz alanda görsel olarak güzel şeyler görmek istersiniz. Peyzaj firması olarak çevre düzenleme hususunda iddialıyız.

Kullandığımız her ürünün doğal olmasına özen gösteriyoruz. Profesyonel peyzaj ekibimize, uyguladığımız hizmetler konusunda sürekli eğitim veriyor ve tarım çalışmaları konusunda tecrübe kazandırıyoruz. Çevre düzenlemesinde en önemli detay, uygulayacak ekibin doğayı iyi tanımasıdır. Firma olarak, toprak ve yeşil alan konusunda yeterli deneyime sahibiz.

Aerial view of Nicosia cityscape the capital city of Cyprus and Eleftheria square with modern futuristic architecture.

Çevre Düzenlemesinde Bahçe Bakımı

Çevre düzenlemesinde ilk akla gelen uygulama yeşil alan oluşturmaktır. Doğayı yanınıza getirmek ve yeşil alanları korumak adına, çevre dostu bilinciyle hareket ediyoruz. Oluşturulan bahçe düzenlemesinde bakım ise peyzaj sonrası işlemler arasındadır.

Bunlar;

  • Ağaçlandırma
  • Çim
  • Bitki

Uygulamasında, düzenli bakımların yapılması, var olan güzelliğin devamlılığı için önemlidir. Ağaçlandırma işlemlerimizde kullandığımız ağaçlar; doğayı korumak adına önemli olan bitki türleri arasındadır. İhtiyaca yönelik olarak meyve ya da bitki ağaçları, çevre düzenlemesi adına tarafımızdan uygulanır.

Ağaçların bakımı ise sulama, budama ve ilaçlama olarak profesyonel ekip ile yapılır. Bahçenizde olmasını istediğiniz meyve ağaçlarının toprağa uyumu sağlanır ve dikim işlemi başarıyla gerçekleştirilir.

Bitki uygulaması ise tohum, fidan olarak uygulanır. Görsellik adına kullandığımız saksılar içerisine uyguladığımız birbirinden renkli çiçekler içerisine doğal taşlar yerleştirerek, güzellik katıyoruz.

Çevre Düzenlemesinde Süs Havuzları

Doğal yaşam denildiğinde akıllara yeşil alan ve deniz gelir. Özlem duyduğunuz su sesine ulaşmanız adına, uyguladığımız süs havuzları ve yapay göller bu özleminizi, beton yığınları arasında yaşamanızı sağlayacak. Düzensiz yapılaşma sonrası bireylerin iş yaşantısı nedeniyle şehir hayatında mecburi kalmaları kişileri mutsuz etmektedir.

Doğa hayalini ise yaşam alanına getirmek isteyen bireylerin yaşam kalitesinin yükseldiği görülmektedir. Daha mutlu bir yaşam adına çevre düzenlemesi önemlidir. Uyguladığımız her düzenlemede, görsel algınızı iyileştiriyoruz. Yapay göller ve süs havuzları uygulamasında, içerisine doğal taşlar ve çiçekler kullanabiliyoruz. Projenize uygun olarak tasarladığımız işlemleri birbirinden ayrı olarak tasarlıyoruz.

Çevre Düzenlemesinde Çocuk Oyun Parkları

Çocukların vazgeçilmez olduğu ve onlarsız bir yaşamın düşünülemeyeceği varsayıldığında, çocuklara yönelik yapılan uygulamalar renkleriyle hayat verir. Renkli oyun parkları kullanılarak, bahçenizde çocuklara özel daha güvenli bir oyun alanı oluşturabilirsiniz. Bahçenizde bulanacak olan oyun parkında oynayan çocuklarınız daha güvenli ve gözünüzün önünde eğlenecek.

Tesislerde, açık alan mekanlarda ve birçok alanda, çocuklar için muhakkak ayrı oyun alanları oluşturulmaktadır. Bu alanlarda kullanılacak olan oyun parklarında çocuklar vakit geçirecek ve doğa ile iç içe olacaklar.

Çevre Düzenlemesinde Yürüyüş Yolları

Çevre düzenlemesinde önemli olan bir diğer ayrıntı yürüyüş yollarıdır. Doğal taşlar ile yapılan yürüyüş yolları, geçiş alanını belirlemek ve yeşil alana basılmasını engellemek adına önemlidir. Bahçe aydınlatması ile yeşil alanın verdiği o muhteşem görsellik arasından yürümek oldukça keyifli olacaktır.

Bahçenizde yer alan çiçeklerin ve çim alanının korunması adına yürüyüş yolları önemlidir. Peyzaj alanında kullanılan havuz, çim alan, yapay göller, çocuk parkları ve ağaçlık alanlara giderken, yürüyüş yolunun olması daha güvenli gezinti adına önemlidir. Yürüyüş yolunun olmaması sonucu, çim alandaki topraklar diğer zeminlere taşınır ve çevrenin kirlenmesine neden olur.

Çevre Düzenlemesinde Bordür ve Ayraçlar

Birbirinden bağımsız alanların sınırlarını belirlemek ve birbirine karışmasını estetik açıdan engellemek adına bordür ve ayraç kullanımı yapmaktayız.

Özellikle toprak zemini, beton zeminden ayırmak, çiçek alanlarını belirlemek, temiz bir görüntü sağlamak adına ayraç kullanmaktayız. Sulama yapılan çiçek, ağaç ve çimlerin toprağında oluşan yumuşaklık, basılması halinde diğer zeminlerde çamur haline gelir. Peyzajda önemli olan güzelliktir ve bu güzelliğin korunması önemlidir.

Çevre düzenlemesi yapmadan önce hesaplamalar yapılır ve özel ölçülerde uygulanır. Bu işlemlerin kuşbakışı görüntüsü ve yakından görüntüsü eş değer güzellikte olmalıdır. Tasarladığımız her projede çevrenin her açıdan güzel ve estetik görünmesine dikkat ediyoruz. Kullandığımız her ürünün doğal dokuya uyum sağlamasına ve görsel algıda doğa hissi yaratması önemlidir.

Yapay oluşumlar değil, doğal düzenlemelerle her alanın tekrar doğaya dönüştürülmesini sağlıyoruz. Betonlaşmanın yoğun olduğu şehir merkezlerinde, doğal yaşamı geri kazandırmak adına çalışıyoruz. Konutların; artık doğal yaşama olan özlemini, bahçe balkon ya da bahçe teras konseptlerinde görebilirsiniz.

Çevre Düzenlemesinde Kamelya ve Pergolalar

Çevre düzenlemesinde bahçe düzenlemesinin vazgeçilmezi uygulamalar arasındadır. Uyguladığımız pergola ürünlerimiz, çardaklardan farklı olarak gölgelenmek adına yapılan dikey ve yatay sütunlardan oluşturulan ürünlerdir. Üstü açık bir yapıya sahip olup, aralıklardan gökyüzünü seyredebilirsiniz.

Taleplerinize uygun olarak pergola üzerine uygulayacağımız bazı büyüyen ve saran bitkileri kullanmamız mümkündür. Pergola ağaçlık alanlara uygulanarak, tünel görevi görebilmektedir.

Bir nevi yürüyüş yolunu ağaçlar arasında yapmanız adına, ağaçların arasından gezinti yapmanızı sağlıyoruz. Etrafındaki araçları düzenli olarak bir noktada toplayan ve üstü açık bir yeşil tünelden ibarettir. Görsel olarak oldukça estetiktir. Pergola uygulamasında yürüyüş alanına doğal taş ile yol yapabiliyoruz.