Bir ekosanat olarak bilinen dikey bahçe ilk olarak Patrick Blanc isimli 13 yaşındaki bir çocuğun akvaryumu temizlerken suyu temizleyen bitki olan philodendron bitkisiyle ortaya çıkıyor. Yaptığı bu ilginç araştırmada 10 yıllık çalışmadan sonra 2.500 bitki türünün kayalıklarda ve topraksız yaşayabildiklerini keşfediyor. Dünya’ta rahat ve bol oksijenli bir nefes aldıran sistem 2009 yılının en iyi 50 buluşu arasında yer alıyor. Peyzaj izmir dikey bahçe firması olarak bu önemli buluşu Türkiye’ye getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

İzmir Dikey Bahçe Yapımı
İzmir Dikey Bahçe Yapımı

Dikey Bahçe Uygulamasının Önemi

Günümüzde kafanızı çevirdiğiniz her yer artık beton değil, yemyeşil bir doğa olacak. Ekosisteme faydalı ve geleceğin devamlılığı adına önemli bir sistem olan dikey bahçe sistemleri ile yaşam kaliteniz artıyor. Özel paneller kullanarak inşa ettiğimiz bu sistemde PVC malzeme kullanılmaktadır. Dayanıklı yapısıyla hava koşullarına dayanıklı ve dış alanda kullanışlı bir özelliğe sahip.

Dikey Bahçe Logo Kullanımı

Firmanıza ait bir logonun bitkiler arasında hayat bulmasını ister misiniz? Peyzaj firmamız sizlerin çevreci duruşunu logonuzda, tabelanızda ya da tanıtım panellerinizde göstermenize katkı sağlıyor. Otomatik sulama ve gübreleme sistemini kullandığımız dikey bahçe çeşitlerinin duvar modelinde yaşayan birbirinden farklı bitkiler yaşam buluyor. Her nefes aldığınızda doğayı içinize çekiyorsunuz.

Mimarlık Sanatı Dikey Bahçe Sistemleri

Mimarlık sanatı olarak bilinen dikey bahçe sistemleri kurulumunda tek tek bitkiler panellere yerleştiriliyor. Dikey bahçe projelerimizde özel konsept çalışmaları yapıyoruz. Özel çalışmalarda ihtiyaç duyulan besin maddeleri ve diğer kaynaklar için sistemler geliştiriyoruz.

Dikey bahçelerde kullanılan malzeme ve sistemler;

  • PVC panel
  • Özel dayanıklı profil
  • Besin çözeltileri
  • Gübreleme
  • Otomatik sulama
  • Dikey bahçe bakımı
  • Dikey bahçeye uygun bitki türleri

Her detayın düşünüldüğü ve özel bakımlarla uzun süreli yaşam bulan dikey bahçe bitkileri, sizlere oksijen üretecek.

Dikey Bahçe Sanatı Fiyatları

Dikey bahçe sanatı özel hazırlıklar ile ortaya çıkan bir sanat eseridir. Zeminde görmeye alışkın olduğunuz bahçe modelinin aksine farklı bir kullanım özelliğine sahip. Boş kalan betonların içerisinden çiçekler açacak ve her yer çiçek bahçesine dönüşecek. Dikey bahçe fiyatları için bizimle iletişim kurabilirsiniz.