İzmir dikey bahçe nasıl yapılır sorusunun cevabında özel sistemler yer almaktadır. Yatay alanda çok fazla yer kaplayan bahçeler artık dik konumda da uygulanabilmektedir. Bitki cepheleri, yeşil çatı dekorasyonları kurmak isteyen işletmelere dikey ekosistemle tanışma fırsatı sunduğumuz firmamızda, alanında uzman çalışanlarımız ve personelimiz bulunmaktadır.

Çalışan Kadromuz ve Sürdürülebilirlik

Verdiğimiz dikey bahçe hizmetlerinde görev alan uzmanlarımız arasında mimarlar, mühendisler ve akademik doktorlar, bunların yanı sıra çevre ve doğa bilimciler, araştırmacılar ve biyologlar da yer alıyor. Dikey bahçe yaparken gerekli olan ekosistemin kurulmasında, patentli sistemimizi sunuyor ve sizlere yemyeşil bir alan yaratıyoruz. Sürdürülebilir ve çevreye olumlu katkıda bulunan ekosistemlerimiz, kaliteli ve güvenilir malzemelerden üretilerek sizlere temin edilmektedir.

İzmir Dikey Bahçe Nasıl Yapılır?
İzmir Dikey Bahçe Nasıl Yapılır?

Çevreye Duyarlı İşletme Modeli

Dikey bahçeler, yatay bahçelere göre çok daha göze çarpmaktadır. Bunun nedeni sistemin kurulumunun ve kullanımının farklı olmasıdır. Ayrıca alış veriş merkezlerinin, binaların, otellerin ya da restoranların cephelerinde bulunan dikey bahçeler, çevreci izlenim yaratmakta, işletmenin çevreye duyarlı olduğunu da göstermektedir. Bitkilerinizin kurumasını ve solmasını engelleyecek özel üretim sulama kanallarımız da bulunmaktadır.

Şeffaflıkla Hizmet Veriyoruz

İşletmemize başvuran ve hizmet almak isteyen müşterilerimize özel olarak sunduğumuz patentli sistemi kullanan önceki referanslarımızla görüşme imkanı da tanıyoruz. Böylece şeffaflık politikamızı her zaman sürdürür konumda oluyoruz. Yerinde görebileceğiniz hizmetlerimiz, alanlara özel olarak çeşitlendirilebilmektedir. Özel ürünlerimiz sayesinde, duvarlarınızda ve çatılarınızda yeşil alanlar yaratabileceksiniz.

İzmir Dikey Bahçe Keçesi
İzmir Dikey Bahçe Keçesi

Dikey Ekosistem ve Bahçelerin Kurulum Süreci

Dikey bahçe sistemlerimiz, farklı bileşenlerin bir araya gelmesiyle kurulmaktadır. İşletmenizin duvarını dikey bahçe yapmak istediğinizde, alanın genişliğinden sulama kanallarına kadar pek çok alanı inceliyoruz.

Bu süreç içerisinde:

  • Taşıyıcı sistemlerin belirlenmesi,
  • Su geçirmez panellerin üretilmesi,
  • Keçe katmanlarla rutubetin engellenmesi,
  • Otomatik sulama ve gübrelemeyle kolaylık,
  • Drenaj kanallarının uygulanması,
  • Bitkiler ve tasarımlar bulunuyor.

Özellikle otomatik sulama sistemlerinde, drenaj kanallarından yardım alıyoruz. Bitkilerinizin kurumasına izin vermeden düzenli sulama yapan bu sistem, otomatik gübreleme özelliğine de sahiptir. Gramaj ölçekli olarak tüm bitkilerinizin eşit şekilde gübrelenmesini de sağlar.