Çim uygulaması, bahçe düzenlemesi ve yeşil alan oluşturmak adına en önemli bitkiler arasında yer alır. Uygulama içerisinde kullanılacak olan çim, hazır rulo çim olabileceği gibi, ekme yöntemiyle de uygulanır. Peyzaj firması olarak en kaliteli çim tohumlarını sizler için uyguluyoruz. Projelerinizde sunduğumuz hizmetlerimiz ve en uygun izmir ekme çim fiyatları politikamız ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.

İzmir Ekme Çim Tohumları
İzmir Ekme Çim Tohumları

Çim Ekimi Nasıl Yapılır?

Çim ekim uygulamamızda öncelikle en kaliteli çim tohumlarını tek tür ya da karışık türlerle karışım halinde uyguluyoruz. Uygulama öncesi toprak bakımı, toprağın tespiti ve yetersiz görülen toprak için verimliliği artırıcı gübreleme işlemi yapıyoruz. Çim ekiminde önemli olan birçok detayı ekibimizle birlikte titizlikle gerçekleştiriyoruz. Ekibimizin belirli dönemlerde zirai anlamda çeşitli sertifika eğitimleri alması, toprağı tanıyarak verimli hale getirmemizi kolaylaştırıyor.

İzmir Rulo Çim Nasıl Serilir?
İzmir Rulo Çim Nasıl Serilir?

Çim Ekim Aşamaları

Çim ekimi hassasiyet ve uzmanlık isteyen bir iştir. Aynı zamanda çimler yeşil alanı oluşturur ve bu yeşil alanın güzel görünebilmesi adına verimli olması gerekir. Dolayısıyla çim ekiminde kullanılan tohum, ekim makinası ve gübreleme işlemi oldukça önemlidir.

Aşamaları;

  • Toprak analizi yapılır.
  • Gübreleme ile takviye sağlanır.
  • Toprak temizlenir ve havalandırılır.
  • Ekim makinasıyla düzenli ve eşit tohum dağılımı yapılır.
  • Can suyu verilir.
  • Çimlerin büyümesi beklenir.

Çim ekimi gerçekleştirildikten sonra kaliteli tohumlarımız ile kısa sürede büyümeye başlar. Kullanımı 6 aylık süre sonrası tam olarak yapılır. Büyüme sonrası çim bakımlarınızı yaparak uzun süreli güzellik sağlıyoruz.

Çim Ekiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Çim ekimi sonrası kuşlar tohumlara zarar verebilir. Bu nedenle çim ekme işleminde kullanılan kaliteli tohumların % 100 çıkma garantisi yoktur. Çim alanı kullanım süresine kadar, ekim alanına basılmaması ve fazla sulama yapılmaması önemlidir. Bu nedenle otomatik sulama sistemlerimiz ile sulama işleminizi kontrol altına alıyoruz.

Çim Ekim Fiyatları

Yeşil alanınız için yapılacak çim ekimi işlemimiz için öncelikle alanın büyüklüğüne bakmamız gerekir. Çim tohumlarının verimli kullanımı adına, uzman ekibimiz tarafından ekim yapılacak olan toprak analizinde, gübre takviyesi ihtiyacına göre fiyatlandırma yapmaktayız.