İzmir Konutlar İçin Toprak

İzmir Konutlar İçin Toprak

İzmir’de konutların çevresinde en güzel yeşil alanların ve çeşitli ağaçların yetişmesi için kaliteli bir toprak kullanılması önemlidir. Yerleşim alanlarında bulunan toprakların büyük bölümü bitki ve ağaç yetiştirmek için yeteri kadar verimli değildir. İzmir konutlar için toprak temin edilerek düzenlenen alanlarında çim, çiçek ve ağaçlandırma yapmak için de elverişli bir iklim yapısına sahiptir.

Toprak Seçimi Nasıl Yapılmalı?

İzmir peyzaj çalışmalarında mevcut toprak analizleri yapılarak ekim ve dikimi yapılacak bitki çeşidine göre en uygun toprak seçimi yapılmaktadır.

İzmir Peyzaj olarak konutların çevrelerinde en güzel yeşil alanların oluşturulması için toprak seçiminde;

  • Bitkiler için zengin besin içeren,
  • Bitki köklerinin rahat bir şekilde yayılabileceği,
  • Suyu tutan,
  • Yeterli miktarlarda gübre karışımı yapılmış,
  • İçerisinde taş veya çamurlaşma olmayan,

Her türlü bitki ve ağaç türünün rahat bir şekilde yetişmesini sağlayan özel toprak çeşitleri tercih edilmektedir. Deneyimli peyzaj ekiplerimizle yaşam alanlarının yeni bir görünüme kavuşması için profesyonel bir hizmet sağlıyoruz.

Konutlar İçin Toprak
Konutlar İçin Toprak

Konutlar İçin Toprak Çeşitleri

Konutların çevresinde bulunan topraklar betonlaşma, atıklar ve çevreden ulaşan tozlarla verimsiz bir hale gelmektedir. Bu sebeple konutların çevresinde bulunan topraklarda bitkilerin yetişmesi oldukça güç bir hal almaktadır. İzmir Peyzaj hizmetlerimizde elenmiş killi toprak, orman toprağı ve tundra toprakları gibi zengin içerikli topraklar kullanılmaktadır.

Peyzaj hizmetlerimizde öncelikle mevcut toprak analizleri yapılarak verimli olmayan toprakların kaldırılarak yerine ekilecek bitkiler için en uygun verimli toprağın belirlenmesine öncelik verilmektedir. Tercih ettiğimiz toprakların tümünde doğal gübre karışımları hazırlanarak bitkilerin daha sağlıklı bir şekildi yetişmesi sağlanmaktadır.

Konutlar İçin Kullanılacak Topraklarda Bulunması Gereken Özellikler

Konutların çevresinde her mevsim yeşil bir görünüm elde etmek için verimli bir toprak seçilmesi gerekmektedir. Kullanılan toprağın suyu tutması önemlidir. Ancak çamura dönüşmeyecek kalitede olması gerekir.

Toprağın uzun süre nemli kalabilmesi için belirli oranlarda organik gübreyle karıştırılmalıdır. Konutlar için kullanılacak toprakta yetiştirilecek bitki ve ağaç türüne göre toprak derinliği belirlenmelidir. İzmir Peyzaj hizmetlerimizde profesyonel ekiplerimizle konutların çevrelerinde yetiştirilmek istenilen bitki ve ağaç türüne en uygun şartlar oluşturulmaktadır.