Yosun duvar kullanımı duvar panelleri arasında en çok tercih edilen ve son dönemlerde yaygınlaşan kullanıma sahip peyzaj uygulamaları arasında yer almaktadır. Kullanıldığı İzmir konutlar için yosun duvar alanlarında temiz havayı dengeleyen yapısıyla doğal filtre işlevi gören uygulamamız ile farklı bir bakış açısı getiriyoruz. Şoklanmış yosun kullanımı ile dünyanın farklı yerlerinden getirtilen yosunlar ile tek tek çalışma yapıyoruz.

Yosun Duvarın Duvar Panellerinden Farkı Nedir?

Yosun duvar diğer duvar panelleri gibi duvara uygulanan bir peyzaj çalışmasıdır. Projelerde birçok kurum, konut ve kapalı alanın iç dizaynında kullandığımız yosun duvarlar sağlık bakımından oldukça faydalıdır. Doğal güzellikleri bulunduğu alana taşımak isteyenler tarafından tercih edilen yosun duvarlar, anti bakteriyel yapısıyla sağlık alanında da kullanılıyor.

Yosun Duvar Nerelerde Kullanılabilir?

Yosun duvar yurtdışında birçok ülkede yoğun olarak kullanılmaktadır. Ülkemizde ise birçok çalışma sonucu talep edilen bir peyzaj hizmeti olmuştur. Bunun elbette nedeni bakım gerektirmemesi. Doğal görünümü ve canlı bitkileri bakımsız olarak bulundurmak mümkün değildir. Yosun duvarlar ise ısı, ışık, gübre ya da sulama ihtiyacı hissetmezler.

İzmir Konutlar İçin Yosun Duvar
İzmir Konutlar İçin Yosun Duvar

Kullanım alanları;

  • Spa merkezleri
  • Terapi merkezleri
  • Otel iç kullanımı
  • Tesis iç kullanımı
  • Konut iç kullanımı
  • Site giriş kullanımı
  • Hastaneler

Bu alanlarda kullanılma sebebi tozu içine hapsetmesi ve bulunduğu alanda havayı sürekli temizlemesidir. Bakım gerektirmeyen bu uygulamanın temizliği için yumuşak dokuya sahip bir bez yeterlidir.

Yosun Duvar Canlı Mı?

Yosun duvar tamamen canlı bitkidir. Yosunların yetiştiği coğrafi şartlara uygun olarak renk değiştirmesi, ona uygun renk tonunun ayarlanmasını gerektirir. Mumyalanmış yosunlar canlı olarak belirli derinliğe sahip panellere tek tek işlenir. Zahmetli bir süreç sonrası kullanıma hazır olur.

Yosun Duvar Ölçüleri Standart Mı?

Yosun duvar tabela, logo gibi materyallere uygulanabileceği gibi, büyük ya da küçük tüm panellere uygulanabilir. Tasarım olarak kullanılan yosun duvarların yerleştirileceği materyal isteğe göre değişmektedir. Kullanım özgürlüğü sunan yosun duvar uygulamamız bir tablo gibi işlenebilir. Projeye uygun tasarlanan yosunların ebatlarında ki tek değişiklik belirli derinliğe sahip olarak kullanılmasıdır.