Bahçelerin vazgeçilmez unsularından olan çimler, hazır olarak uygulanabilir veya sıfırdan, tohum halinde büyütülebilir. Her iki yöntemin de kendine has avantajları ve beraberinde dezavantajları da bulunmaktadır. Eğer sizde bahçeniz için çimlendirme uygulaması yaptırmak istiyorsanız, uzun yıllardır sektörde hizmet veren firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Bizimle iletişime geçerek başta İzmir ekme çim tohumları hizmeti olmak üzere birçok hizmet alabilirsiniz.

Ayrıca sadece tohum çimlendirme değil, rulo çimlendirme hizmetlerimizden de faydalanabilir ve bahçeniz için sağlıklı, güzel ve kaliteli çimler satın alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken İnternet sayfamızı ziyaret etmek ve hoşunuza giden seçeneği seçerek bizimle iletişim kurmak. Daha sonrasında iletişim bölümümüz sizi bilgilendirecek ve isteğiniz doğrultusunda hizmet isteğinizi işleme alacaktır.

Türkiye’nin batısındaki Ege Bölgesi’nde yer alan hareketli bir şehir olan İzmir, güzel plajları ve hareketli enerjisiyle tanınır. Ancak, şehir son zamanlarda parklarını ve kamusal alanlarını doğal bir dokunuşla süslemek için iddialı bir proje üstlendi.

Proje, İzmir’in park, bahçe ve yeşil alanlarına çim tohumlarının ekilmesini içeriyor. Bu girişim, yerel yönetimin bölgede çevre dostu ve sürdürülebilir uygulamaları teşvik etmeye yönelik daha büyük çabasının bir parçasıdır. Parklara ve diğer yeşil alanlara çim tohumları ekmek dünyanın büyük şehirlerinde yaygın bir uygulamadır. Ancak bu uygulama şu ana kadar Türkiye’de yaygınlaşmamıştır. İzmir’de çimlendirme projesini öğrendikten sonra, Tabandan Gönüllülük Platformu olarak Orman Genel Müdürlüğü ile temasa geçtik. Orman Genel Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmenin özeti aşağıdadır.

Belediyenin çim tohumu ekmesine ne ilham verdi?

İzmir’in Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden biri olması bizi çim tohumu ekmeye motive etti.

Çim Ekim ve Bakım İşlemleri

Birçok farklı peyzaj hizmeti sunan firmamız, bahçenizin sağlığı ve kalitesi ile ilgili profesyonel çözümler üretiyor ve bunları oldukça başarılı bir şekilde uyguluyor. Eğer sizde bahçenizi sıfırdan çimlendirmek veya var olan çimlerin bakımını yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir ve hizmet alabilirsiniz.

Ayrıca çimler için gerekli olan sulama ve diğer işlemler için de firmamızdan hizmet alabilir ve çimlerin sağlıkla büyümesine ve renklerini korumasına yardımcı olabilirsiniz.

Çim dikme ve bakım işlemleri, bir çimin en iyi şekilde görünmesini sağlamanın önemli bir parçasıdır. İster ev ister iş için olsun, güzel ve davetkar bir ortam yaratmak için iyi bakımlı çimlere sahip olmak çok önemlidir. Uygun çim ekimi ve bakımı, hem toprağa hem de çimin kendisine özen gösterilmesini gerektirir. Doğru bakım ile çim, herhangi bir iklimde gelişirken kalın ve gür büyüyebilir. Çimlerinizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları.

Çim Bakımı İpuçları

Biçme, gübreleme ve sulama için bir rutin oluşturun. Bu, çim bakımınızın hiçbir bölümünü unutmamanızı sağlayacaktır. Ayrıca çimlerinizin en iyi şekilde görünmesine yardımcı olacaktır.

Kullanmakta olduğunuz çıkış öncesi herbisitten etkilenmeyen inatçı yabani otlar için geniş yapraklı bir yabani ot öldürücü kullanabilirsiniz.

Sulama yaparken üstten sulama yapmaktan kaçının.

İzmir Ekme Çim Tohumları
İzmir Ekme Çim Tohumları

Hazır Rulo Çimler

Sadece tohum çimlendirme değil, hazır çimlendirme hizmetleri de veren firmamız, size hızlı ve pratik çözümlerden olan rulo çim uygulamalarını da sunuyor. Bu sayede bahçenizin hızlı bir şekilde çimlenmesine ve istenilen görünüme kavuşmasına imkan tanıyoruz.

Sağlıklı, yeşil bir çimi korumak, herhangi bir dış mekan alanının önemli bir parçasıdır. Bu estetik çekiciliğe eklemek zaman alıcı ve zor olabilir. Hazır haddelenmiş çim, doğal çim ekme ve bakımını yapma zahmetinden geçmek zorunda kalmadan dış alanlarını güzelleştirmek isteyenler için harika bir çözümdür. Bu makale, rahatlık, satın alınabilirlik ve sürdürülebilirlik dahil olmak üzere hazır haddelenmiş çimin faydalarına bakacaktır.

Hazır Haddelenmiş Çim: Rahatlık ve Kullanım Kolaylığı

Hazır haddelenmiş çim, kaplanması gereken alanlara hızla kurulabilen büyük rulolar halinde gelir. Çim daha sonra hemen kullanıma hazırdır. Bu ürün, kısa bir süre için çim kaplamaya ihtiyaç duyan alanlar için en iyisidir. Rulolar, çimleri yalnızca bir kerelik bir etkinlik için, örneğin bir açık hava düğünü için kullanacağınız alanlarda da kullanışlıdır. Birçok kişi çim silindiri fikrinden hoşlansa da, gerçek şu ki, geleneksel bir çim biçme makinesiyle gitmek daha az zahmetli olabilir. Daha kalıcı bir çözüm arıyorsanız, çim biçme makinesi kullanmayı düşünebilirsiniz.

Diğer Peyzaj Uygulamaları

Firmamız sadece çimlendirme değil, ağaçlandırma, yeşillendirme, duvar yapımı, bahçe bakım ve düzenlemesi gibi hizmetlerde sunuyor. Ayrıca bahçe ile ilgili ürünlerin satışını da gerçekleştiren firmamız, tüm ürün ve hizmetlerinde yüksek kalite ve uygun fiyat politikası ile sizlere hizmet veriyor. Bu sayede uzun yıllardır tercih ve tavsiye olunuyor.

Sizlere Sunduğumuz Avantajlar Neler?

Birçok hizmet ve ürünün satışını gerçekleştiren firmamız, sahip olduğu deneyim ve bilgi birikimi dahilinde müşterilerine birçok avantaj sağlıyor.

İşte sizlere sağladığımız avantajlar:

  • Hızlı, kaliteli ve profesyonel uygulama,
  • Uygun fiyat politikası,
  • %100 müşteri memnuniyeti,
  • Yüksek ürün gamı ve hizmet çeşitliliği.

Bunlar ile birlikte daha birçok avantaj sunan firmamız, tüm ürün ve hizmetlerini İnternet sitesi üzerinden sizlerle buluşturuyor. Sizde sitemizi ziyaret ederek ürün ve hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.