Gobion sistemi peyzaj alanında ve mimaride kullanılan duvar örme uygulamasıdır. İnşaatlarda, restorasyon çalışmalarında doğal dokuyu bozmamak adına gobion duvar sistemi kullanılır. Gobion duvar bir sistemdir. Uygulanması, kullanılan materyaller, mühendislik çalışması gerektiren sistemli bir çalışmanın ürünüdür. Eski dönemlerden bu yana kaya parçaları erozyon, heyelan, su baskını gibi doğal afetlerde tutucu etkisinden yararlanılan düşük izmir gabion duvar fiyatları olan bir kullanıma sahipti. Günümüzde ise birçok alanda set görevinde kullanılabilmektedir.

Gobion Duvar Uygulaması Nasıl Yapılır?

Gobion duvar için bazı hesaplamaların yapılması, ağır kaya parçalarının profil kafeslerden düşmemesi ve sağlam durması adına önemlidir. Kara yolları ve demir yollarında dahi kullanılan gobion duvar doğal görünüme sahiptir. Bu nedenle peyzaj alanında birçok projede talep görür. Sunduğumuz hizmetlerimizi tasarlıyoruz ve detaylara önem veriyoruz.

Gobion Duvar Proje Fiyatları

Gobion duvar her alana uygulanabilmektedir. Engebeli alanlarda ise kullanımı zordur. Devrilme yapmaması ve kaya dolgusunun doğru kullanılması sonucu gobion duvar sağlam bir şekilde dış etkenlerden korur. Yaşam alanınıza gelecek her hangi bir doğal afet kaynaklı zararı doğal yöntemlerle engeller.

Gobion Duvar Hangi Projelerde Kullanılabilir?

Bahçe duvarına ihtiyacınız olabilir. Farklı malzemelerden oluşturulan duvar maliyetleri fazla olabilmektedir. Bu durumda yapılması gereken işlemler arasında maliyeti düşürecek yöntemler bulmaktır. Peyzaj firması olarak sizlere her zaman doğal ve düşük maliyetli öneriler sunuyoruz.

Kullanım alanları;

  • Bahçe duvarı
  • Havza
  • Kamu alanları
  • Set gerektiren alanlar
  • Baraj çevresi
  • Kıyı
  • Sahil bölgesi
  • Heyelan bölgesi
  • Askeriye

Birçok alanda kullanılmasıyla toprak kaymasında yaşanan aşınmayı en aza indirger. Gobion olan alanlarda bitkiler büyür. Kayalıklarda çıkan birçok bitki bulunmaktadır. Bu bitkiler zamanla gobion duvar çevresinden toprağa kök salar. Bitki ve ağaçların bulunduğu alanlarda ise heyelan gibi durumlarla karşılaşılmaz. Gobion duvar fazla suyu muhafaza edeceği için sel gibi olumsuz durumları engeller.

İzmir Konutlar İçin Gabion Duvar
İzmir Konutlar İçin Gabion Duvar

Gobion Duvar Dayanıklı mı?

Gobion duvar eski yapılaşmalarda kullanılan ve özel bir sisteme göre yapılan duvar sistemidir. Kullanılan kafeslerin esnek ve dayanıklı oluşu uzun yıllar kullanım sağlar. Kaya dolgusu ve sıkıştırma ile tüm hava koşullarında direnç gösterir ve zarar görmez.