İzmir yosun duvar örnekleri birçok alanda karşınıza çıkmaktadır. Yosun duvar, ortama farklı bir dekoratif ve görsellik katma amacıyla tercih edilen bir modeldir. Toprak, kir ya da herhangi bir alt tabaka gerektirmeksizin montajını yaptığımız yeşil duvarlar buğulama sistemi ya da sulama sistemi gerektirmeyen uyutulmuş yosunlardan yapmaktayız. Görselliğin yanında canlılığı ve doğa ile özdeş bir görüntü oluşturması sebebiyle en çok tercih edilen dekoratif ürünlerdendir.

Yosun Duvar Nedir?

Yosun duvar, yeşil renkli, düşünüldüğü gibi canlı olmayan ama tamamen ölüde olmayan uyutulmuş yosunlardan yapılan duvar aksesuarıdır. İzmir yosun duvar örnekleri, her alanda mevcut olan ve en çok rağbet gören ürünler arasında yer alma sebebi uzun ömürlü olmalarıdır. Döşemesini yaparken toprak ya da benzeri alt tabaka ile uğraşmadan direk duvara montajını yaptığımız yeşil duvar yani yosun duvar, tahmini on yıllık bir vadeye sahiptir. On yıl boyunca herhangi solma yapmadan canlılığını muhafaza eder.

İzmir Yosun Duvar Örnekleri
İzmir Yosun Duvar Örnekleri

Yosun Duvarın Kullanım Alanları Nerelerdir?

İzmir yosun duvar örnekleri birçok alanda kullanılmaktadır. Kullanım alanlarına bakacak olursak yosun duvarın ne derece rağbet edilen bir ürün olduğu anlaşılmaktadır.

  • Ev ya da iş yerleri gibi iç mekanlarda kullanımı oldukça yaygındır.
  • Bahçe ya da yeşil görünüm elde edilmek istenen tavanlarda kullanılmaktadır.
  • Özel tasarım gerektiren mekanlarda tercih edilmektedir.
  • Düğün salonu ya da özel salonlarda yeşil görünüm kazandırmak için tercih edilmektedir.
  • Tamamen doğal olan tasarımların içerisinde yosun duvarlar başta gelmektedir.
  • Uzun süre bakımı yapılamayacak alanlarda da tercih edilmektedir. Daha birçok alana yayılan yosun duvar örneklerini bu şekilde çoğaltmak mümkündür.

Yosun Duvar Çeşitleri Nelerdir?

İzmir yosun duvar örnekleri model ve kullanım alanına göre ya da kişisel tercihlere göre farklılık ve çeşitlilik göstermektedir. Kullanım alanına uygun şekilde yaptığımız tasarımlar, yosun duvarın çeşitliliğini ortaya koymaktadır.

Yosun Duvar Tercih Sebepleri Nelerdir?

Temiz ve kaliteli işçiliğimiz sayesinde uzun süre bakım gerektirmediği için ve yaklaşık on yıl kadar canlılığını muhafaza ettiği için daha çok tercih edilmektedir. İzmir yosun duvar örnekleri incelendiğinde hem bu kaliteye hem de işçiliğin farkı ortaya çıkmaktadır.