Tüm bahçe bakımı ya da genel peyzaj tasarımından dikey bahçe projelerine kadar çeşitli çevre düzenleme projelerinde baş sırada aktif olarak yer almaktayız. Çim ekimi, sulaması; yosun ya da gabion duvarların inşası olmak üzere daha ayrıntılı birçok konuda da hizmet veriyoruz. Bugünkü yazımızda ise verdiğimiz sayısız hizmetten sadece birisini, içerisinde barındırdığı ayrıcalıklı yanları ile beraber inceleyeceğiz: İzmir Havuz yapımı hakkında bilgi vermeden önce havuz yapımına genel bir şekilde göz atalım.

Schöne Gärten von Versailles-Palast (Chateau de Versailles), Ile-de-France, Frankreich

Havuz Yapımına Genel Bakış

Havuz türleri dış mekana ve iç mekana yapımına göre ikiye ayrılır. Çünkü Havuzun yapımında kullanılacak malzemeler iç mekana ya da dış mekana göre ciddi farklılıklar göstermektedir. Örneğin iç mekanda yapılan havuzda “rutubet” gibi ya da havasızlık gibi sorunlarla karşılaşılmaması için buna uygun bir proje üretilir Ayrıca her iç mekanda yapılan havuz için aynı reçete uygulanmaz.

Elimizdeki veriler ve şartlar sınırları içerisinde müşteri ile daima iletişim kurularak tamamen onların isteği doğrultusunda kaliteli malzemelerle sağlıklı havuzlar üretmek çok önemlidir. Ya da örneğin bir dış mekan havuzu yapılıyorsa mesele sadece havuz yapmaktan ibaret değildir. Havuzun çevresini oluşturan kısmın dizaynı, havuzun görüntüsüne dahildir ve kesinlikle profesyoneller tarafından o iklime uygun malzemeler kullanılarak proje hazırlanmalıdır.

İzmir Havuz Yapımı
İzmir Havuz Yapımı

Havuz Yapımının Temelini Oluşturan Unsurlar

Öncelikle havuzun toprak kazılarak mı yoksa toprağın direkt olarak üzerine mi uygulanacağına karar verdikten sonra duruma göre toprak incelemesi yapılmalıdır. Uzmanlar tarafından yapılan gerekli tetkiklerin ardından müşteri ile planlanan havuzun projesi için gerekli fayans ve mozaikler diğer en önemli aşamayı oluşturmaktadır.

Kararlar verildikten sonra mekanik iç tesisatın kurulumu ve betonarme içerisindeki çatlakların giderilmesinin ardından havuzun iç izolasyonu havuzu havuz yapan temel konudur. Bir havuz yapımında profesyonellerle çalışmak büyük önem taşır. Aksi takdirde ortaya çıkması muhtemel eğim hataları, su birikmeleri ve çatlamış bir havuz ile masraflar boşa gidebilir.

İzmir Havuz Yapımı Farkı

Her projemizin aktif olarak denetlemesini yapan deneyimli yönetici kadromuz ve her alanda daima gelişime açık bir şekilde varlığını ortaya koyan nitelikli personellerimiz ile özel ya da kamu kurumları fark etmeksizin çalışmaktayız. Her bütçeye uygun ve daima zamanında teslim ettiğimiz projeler ile sadece İzmir ya da Manisa’da değil, ülkemizin dört bir yanında hizmet vermeye devam ediyoruz. Havuz yapımında her aşama, alanında uzman çalışanlar tarafından denetlenir ve kesinlikle kullanılan malzemenin kalitesinden emin olunur.