Konutlar için uyguladığımız peyzaj çalışmalarımızda, bazı ürünlerin uzun ömürlü olması ve sulama ihtiyacı konusunda tasarruflu olması kullanım tercilerimizi belirliyor. Konut çevre düzenlemelerinde teras bahçe, dikey bahçe, yürüyüş yolları ve bahçe alanları düzenlemesinde vazgeçilmez ürünlerimiz arasında İzmir konutlar için çalı bulunmaktadır.

İzmir Çalı Türleri Çeşitleri
İzmir Çalı Türleri Çeşitleri

Çalı Peyzaj Kullanım Alanları

Çalı peyzaj alanında birçok projede kullandığımız bitkiler arasındadır. Odunsu özelliği ile çiçekli ya da çiçeksiz olarak kullanılmaktadır. Bahçe ve konut alanlarında kullanılmaktadır.

  • Balkon bahçe
  • Teras bahçe
  • Toplu konut bahçe ortak kullanım alanları
  • Bahçe yürüyüş yolları
  • Hastane bahçesi ve açık alan
  • Kurum bahçesi
  • Saksı düzenleme

Çalı kullanımı bazen tek başına bazen farklı bitkilerle birlikte kullanılmaktadır. Kullanım alanlarınızda sizlere önerilerimiz arasında çalı türleri bulunuyor.

Teras Bahçe Çalı Kullanımı

Teras balkonlarda saksı olarak ya da farklı profillerle kullandığımız ürünler bulunuyor. Son dönemlerde büyük konutların çevre düzenlemesi adına kullandığı bu yapı sisteminde, bahçe düzenlemesi olarak çalı çeşitlerine yer veriyoruz. Betonlaşmanın önüne geçmek, konutlara değer katmak ve doğal bir yaşan sunmak adına çalı tercihinin bazı nedenleri elbette bulunuyor. En önemli sebepler ise çalıların uzun ömürlü, daha az bakıma ihtiyaç ve az sulama gibi özelliklerinin olmasıdır.

İzmir  Çalı
İzmir Çalı

Bahçe Yürüyüş Yollarında Çalı Kullanımı

Çalılar bodur ya da daha fazla büyüyebilen çeşitlerden oluşur. Yürüyüş yollarına uyguladığımız çalılar, çiçeksiz olarak yeşil yapraklı görüntüsüyle tercih edilebildiği gibi renkli çiçekli türleri de çok beğenilmektedir. Beğendiğiniz ve projenize uyumlu renklerde çalı bitkilerini tercih edebilirsiniz. Yürüyüş alanları, peyzaj alanlarını belirleme ya da ağaç kenarlarında kullanabileceğiniz kullanışlı bir bitkidir. Sulamanın az olduğu alanlarda göz dolduran yapısıyla çalı önerimizi değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz. 6 mt üzerinde ya da altında olan çalıları bir arada kullandığınız farklı uzunlukları ve renkleri ile gözlerinizi alamayacaksınız.

İzmir Peyzaj Tasarım
İzmir Peyzaj Tasarım

Çalı Fiyatları

Çalı kullanımı ve bakımı sizlere sunduğumuz hizmetler arasındadır. Çalılarınızı kesmek adına bakım yapmamız için 10 mt ve üzeri olması gerekmektedir. Kullanılacak çalı türü, kullanılacak olan alan, çalı adeti ve uygulamasına göre, sizlere en uygun bütçeyi çıkartıyoruz.