Peyzaj mimarisinin önemli bir parçası yer örtücülerdir. Kullanılan alana, ihtiyaca ve zevke göre birçok çeşidi olabilen yer örtücüler bizim de hemen her çalışmamızda kullandığımız bir peyzaj ögesidir. İzmir konutlar için yer örtücü konusundaki soru ve sorunlarınız için bize gönül rahatlığıyla başvurabilirsiniz.

Yer Örtücü Nedir?

Yer örtücüler bahçelerde ya da tarlalarda toprağın üzerinde kullanılan, adından da anlaşılacağı üzere örtücülerdir. Bunlar toprağın üzerinde yayılan sarmaşık tarzı kısa bitkiler ya da çim olabilir. Bizler tasarladığımız bahçelerde toprağın durumuna ve müşterimizin tercihine göre geniş bir ürün yelpazesinde yer örücü alternatifleri sunuyoruz. Yer örtücüler aynı zamanda plastik bir kapatıcı ya da herhangi bir malzeme kullanılarak da yapılabilir. Ancak burada özellikle dikkat ettiğimiz nokta, bu malzemelerin doğal olmaması nedeniyle toprağın nefes almasına olanak tanıyacak şekilde yapılmış olmasıdır.

Yer Örtücü Neden Kullanılır?

Bahçe tasarımında neden yer örtücü kullanmalıyım diye düşünülebilir. Bu soruya verilecek birden fazla cevap vardır.

Şöyle ki:

  • Yer örtücü bitkiler toprağın çıplak kalmasını engelleyerek daha estetik bir görünüm sağlarlar.
  • Yer örtücüler değişen iklim koşullarında toprağın korunmasını sağlar.
  • Yer örtücüler toprağın üzerinde yabani otların büyümesine engel olur.

Dolayısıyla yer örtücüler sayesinde sadece daha güzel bir bahçeye sahip olmayız aynı zamanda dış etmenlere karşı daha korunaklı bir bahçeye de sahip olmuş oluruz.

İzmir Konutlar İçin Yer Örtücü
İzmir Konutlar İçin Yer Örtücü

Bahçenizi 3D Olarak Projelendiriyoruz

Bizler müşterilerimizle işbirliği içinde ve onların tercihlerini göz önünde tutarak bahçe tasarımlarımızı hazırladıktan sonra, nihai kararın verilmesi öncesinde 3D yazılımlar kullanarak bahçeyi canlandırıyoruz. Üç boyutlu anlamına gelen 3D yazılımlar sayesinde bahçelerin sonuçta tam olarak nasıl görünecekleri hem müşterilerimiz ve hem de bizler tarafından daha net bir biçimde görülebiliyor. Bu aşamada değişiklikler yapıp plan üzerinde oynama olanağı varken son düzenlemeler yapılıyor. Böylece istenmeyen ya da beğenilmeyen sonuçların önüne geçmiş oluyoruz.

Profesyonellerle Çalışmanın Avantajı

Bahçenizin düzenlenmesi için profesyonel ekibimizi tercih ettiğinizde, yapacağımız keşif çalışması sonucunda sizin için en uygun malzemelerle en ideal tasarımları sunuyoruz. Önerileriniz doğrultusunda son plana halini verip en kısa sürede teslimini gerçekleştiriyoruz.