Peyzaj; yeşillendirme çalışması, doğal yaşamı sizlere kazandırma dışında farklı bitki çeşitleri ile çevreyi güzelleştirmektedir. Bizler bu anlamda çevre düzenlemesi yaparken, oluşturulacak yaşam alanına en uygun İzmir peyzaj bitkileri çalışmalarımızda kullanıyoruz.

İzmir Dikey Bahçe Bitkileri
İzmir Dikey Bahçe Bitkileri

Peyzaj Bitkileri Nelerdir?

Peyzaj alanında kullanılan birçok bitki türü mevcuttur. Bunları ihtiyacınıza ve talebinize uygun olarak tohumlama uygulaması ya da hazır olarak bahçenize uyguluyoruz. Kullandığımız bitkilerin bazı türleri bahçenizde bulunan toprak ile uyum sağlamayabilir. Böyle durumlarda gübreleme hizmetimizle, toprak verimliliğini artıyor ve bitkilerin canlı bir şekilde kalmasına katkı sağlıyoruz.

Peyzaj bitkiler;

  • Çim
  • Rulo çim
  • Saksı bitkileri
  • Çalılar
  • Yer örtücüler
  • Duvar yosunları
  • Dikey bahçe bitkileri
  • Ağaçlar
  • Sebze ve meyve fidanları
  • Sebze ve meyve tohumları

Bunun gibi birçok bitki türünü bahçenizin dizaynına uygun olarak belirliyoruz. Kullandığımız tohumlar kaliteli ve verimlidir.

İzmir Peyzaj Bitkileri
İzmir Peyzaj Bitkileri

Peyzaj Bitkileri Her Alana Uyum Sağlar MI?

Peyzaj bitkileri her alana uyum sağlamayabilir. Bu nedenle gübreleme işleminde toprak cinsine uygun olarak ek takviyeler yapıyoruz. Aynı zamanda sulama gerektiren ve sulama gerektirmeyen bitkileri, bulunduğunuz alana uygun olarak belirliyoruz. Çim ekiminde özellikle sulama ihtiyacı çok olduğundan, su kaynağının olduğu alanda otomatik sulama hizmetimizle uyguluyoruz. Sulama imkânı olmayan alanlara ise yer örtücüleri, çim ürününe ikame olarak kullanıyoruz.

İzmir Peyzaj
İzmir Peyzaj

Çalılar

Peyzaj alanında büyümeyen, kesilebilen ve farklı formlarda kullanılan çalı türleri bulunmaktadır. Renkli çiçek açan, odunsu bitkiler arasında en kullanışlı olan çalı türleri, sulama ihtiyacı olmaması nedeniyle tercih edilir.

Dikey Bahçe Bitkileri

Peyzaj bitkilerinde alanların değerlendirilmesi, sınırlama adına kullandığımız dikey bahçe bitkileri; işletmeler, bahçe, kurum bahçelerinde yeşil bir sınırlandırma oluşturur. Görünümü ve düzenli duruşuyla bariyer görevini doğal yöntemlerle gerçekleştirir. Dikdörtgen ya da kare formda kullandığımız dikey bahçe bitkilerimiz az sulama ile uzun süre kalabiliyor.

İzmir Dikey Bahçe Modülü
İzmir Dikey Bahçe Modülü

Peyzaj Bitki Fiyatları

Peyzaj alanında kullandığımız bitki türleri için fiyat belirlemek adına, kullanım alanına, büyüklüğüne ve bitki türüne göre değerlendirme yapıyoruz. Önceliğimiz yaşam kalitenizi uygun bütçe ile yükseltmektir. Bitki çeşitlerimiz hakkında detaylı bilgi almak adına iletişime geçebilir ve keşif için talep oluşturabilirsiniz.