Bahçenizin kısa sürede yemyeşil bir bahçeye dönüşmesini istiyorsanız rulo çim size göre bir uygulama olacak. Sizin için özel çim üretim çiftliklerinde, botanikçiler tarafından özenle seçilmiş tohumlardan üretilen rulo çim, halı gibi tüm alanı örtecek. Bulunduğu toprağa kaynaşması ise kısa sürede olacak. Siz de İzmir rulo çim firması arıyorsanız, doğru adrestesiniz.

Rulo Çim Üretimi Nasıl Yapılır?

Rulo çimler devasa boyutlarda özel olarak üretilmektedir. Çim tohumu uzmanları tarafından birçok çim tohumu denenmiş ve en kaliteli olan tohumlar kullanılmaya başlanmıştır. Üretim çiftlikleri, rulo çimlerin istenilen ebatta yetişmesi adına oldukça büyük bir alandır. Muhafaza edilmesi, sulaması ve toprağının besin bakımından zengin gübre ile oluşturulması sonucu ortaya çıkan rulo çimler kullanıma uygun olarak kesim yapılır.

 İzmir Rulo Çim
İzmir Rulo Çim

Rulo Çim Nasıl Kesilir?

Çim canlı bitkidir ve kesiminin özenle yapılması gerekir. Özel bıçakların olduğu makinelerde istenilen ebatta kesilen rulo çimler, proje uygulama alanına kısa sürede getirilir. Kesim esnasında şoka giren çimlerin canlı kalması adına toprakla buluşması önemlidir. Futbol ya da golf sahalarında çim sürekli kullanılan bir bitkidir. Çoğu zaman çimlerin bir kısmı gevşeyen topraktan çıkar ve boşluk oluşturur. Bu durumlarda çim alanlarında yenileme işlemi yapmaktayız.

İzmir Konutlar İçin Rulo Çim
İzmir Konutlar İçin Rulo Çim

Rulo Çim Nasıl Yerleştirilir?

Rulo çim alana geldiğinde hemen uygulama başlar. Kullanımı ve montajı zahmetli olsa da kısa zaman içerisinde bahçenizi yeşil çimlerle bezenmiş halde görebilirsiniz. Bazı alanlarda çim ekim işlemi zor olabilir. Özellikle engebeli alanlarda ekim çim yerine rulo çim daha pratik kullanım sağlar. Montaj sonrası kalan bazı boşluklar olur. Uzman ekibimiz boşluklar için boşluk kalmayacak ya da büyük olmayacak şekilde kesim yapar. Bunun sonucunda ise toprağa tam olarak oturtulur. Toprakla bütünleşmeyen her çim su ihtiyacını topraktan karşılayamayacağı için kurur.

İzmir Rulo Çim Nasıl Serilir?
İzmir Rulo Çim Nasıl Serilir?

Rulo Çim Kullanımı Neden Yaygın?

Birçok konut yapımında kullanılan rulo çim, özellikle konut değerini artırmak adına tercih edilir. Konutun hazır bir halde olması için peyzaj düzenlemesinin kısa sürede gerçekleşmesi gerekebilir. Aynı zamanda birçok alanda daha hızlı yeşil alan kullanımı sağlar.