İzmir Sulama Firmaları

Sulama sistemlerinin su tasarrufuna sağladığı katkı, gelecek nesillere yetecek su miktarı kadar büyüktür. Peyzaj; doğaya sahip çıkmak, betonlaşmanın önüne geçmek, sizlerin temiz bir hava almanıza katkıda bulunarak sağlığınızın korunmasını sağlamaktır. Oksijen demek yeşil alan anlamına gelir. Yeşil alanların her mevsim korunması ise bilinçli sulama ile mümkündür. Özel geliştirilen otomatik sulama sistemleri sayesinde yağmur yağdığında pasif olan sulama sistemi, suyu doğru kullanmanızı sağlıyor. Sunduğumuz sistemleri İzmir sulama firmaları arasında bizleri tercih etmenizde yer alan önemli hizmetimizdir.

Sulama Sistemleri Nelerdir?

Sulama sistemleri kullanacağınız alanda bulunan ağaç ve bitkilerin su ihtiyacına göre ayarlanır. Merkezi kontrol sistemine sahip olan otomatik sulama sistemleri, birden fazla aparatı ile sulama çeşitliliği sunuyor. Püskürtme, damla sulama ve daha verimli su aparatlarıyla sulama alanınıza yeterli suyu, eşit miktarda sağlıyor.

Sulama Sistemleri Hangi Alanlarda Kullanılır?

Sulama sistemi kullanım alanları; yeşil alan yoğunluğuna, su kaynak yapısına, iklim koşullarına, arazi büyüklüğüne göre belirlenir. Sulama sistemlerinde kullandığımız aparatlar zemine yerleştirilir. Uzaklık mesafesini ayarlayarak suyun ulaşmasını istediğiniz noktayı belirlersiniz. Püskürtme yönteminde uzak noktalara dahi su aktarılır.

Kullanım alanı;

  • Sera alanları
  • Arsa
  • Tarla
  • Arazi
  • Engebeli toprak
  • Tesis
  • Bahçe ve havuz sistemleri
  • Kamuya açık yeşil alana sahip parklar
  • Ağaçlık alan

Otomatik sulama sisteminin en çok kullanıldığı yer ise bahçede bulunan çim alanlardır. Çim alanlar sahil kıyısında, konut ve kurumlarda olabilmektedir.

İzmir Sulama
İzmir Sulama

Otomatik Sulama Sistemi Avantajı

Otomatik sulama sistemi avantajları arasında az ve yeterli sulama imkânı vardır. Toprağın ve bitkilerin nemli kalması, canlı kalmaları adına yeterlidir. Su miktarı kişisel sulama yönteminde eşit olmadığı gibi yüksek basınç nedeniyle fazla olabilir. Bu durumda bitkiler fazlasıyla tahrip olur. Sulama en çok sebze ve meyve yetiştirilen alanlarda bilhassa dikkat edilmesi gereken bir detaydır.

Neden Otomatik Sulama?

Düzenli ve yeterli sulamanın sağlanması adına kullandığımız otomatik sulama cihazı, toprakta bulunan besini muhafaza eder. Bireysel sulamada topraktaki besin maddeleri yağmur sularıyla birlikte alan dışına akar. Gübreleme daha sık yapılmalıdır. Otomatik sulama sisteminde ise su miktarı kontrol altındadır. İzmir Sulama Firmaları size bu konuda izmir içinde yardımcı olacaklardır.

Bir Sulama Şirketi Seçmek İçin 5 önemli kriter

Sulama şirketi seçimi söz konusu olduğunda, dikkate alınması gereken çok sayıda faktör vardır. İzmir’de saygın bir Sulama Şirketi seçmek için en önemli kriterler arasında deneyim ve uzmanlık yer almaktadır. Ev sahipleri, kaliteli hizmet ve başarılı projeler sicili ile kendini kanıtlamış deneyimli bir şirket aramalıdır. Ek olarak, ev sahipleri, seçtikleri sulama şirketinin, hizmetlerin verimli bir şekilde sunulmasını sağlamak için modern teknoloji ve gelişmiş ekipman kullandığından emin olmalıdır.

Bir karar vermeden önce bir sulama şirketi tarafından sağlanan müşteri hizmetlerinin kalitesini değerlendirmek de önemlidir. Güvenilir şirketler, hizmetleri hakkında sahip olabileceğiniz her türlü soruyu yanıtlamaya istekli, bilgili ve güler yüzlü personele sahip olacaktır. Ayrıca, bir sulama şirketini işe almanın maliyetlerini araştırmak önemlidir – güvenilir şirketler, kalite standartlarından veya güvenlik düzenlemelerinden ödün vermeden uygun maliyetli çözümler sunmalıdır.