Bahçe peyzaj ve düzenleme işlerinde bitki bakımı ve toprak işleme esas olsada bir çok farklı temel ürün daha bulunmaktadır. Bu ürünler arasında kamelya, bahçe yolları, bahçe duvar ve çitleri gibi bir çok materyal bulunmaktadır. Son dönemlerin en çok rağbet gören ürünlerinden birisi ise yosun duvardır. İzmir yosun duvar fiyatları en makul firmamızda bulunmaktadır. Firmamız hem kaliteli hemde profesyonel işçiliği doğru fiyat politikası ile müşterilerine sunar.

İzmir Yosun Duvar
İzmir Yosun Duvar

Yosun Duvar Nedir?

Kurumumuz tarafından itinayla inşa edilen yosun duvarlar, yosunların parafin veya gliserin ile kaplanarak muhafa edilmesi yöntemi ile inşa edilir. Daha sonra bu yosunlar ile bahçe duvarları kaplanır. İnşa edilen yosun duvarlar en az 10 yıl yeşil görünümünü korur ve bahçeye muhteşem bir görüntü verir.

İnşa edilen yosun duvar üstünde ki yosunlar ne ölü nede canlıdır. Dondurulmuş vaziyette bulunurlar böylelikle renk kaybına uğramaz aa herhangi bir bakımda gerektirmezler.

Yosun Duvarın Avantajları

Yosun duvarların bir çok avantajı bulunmaktadır;

  • Ansitatik ve antialerjik özelliğe sahiptir.
  • Bakım ve sulama işlemi gerektirmez.
  • Çevresindeki insanlara pozitif enerji yayar.
  • Bahçe içerisinde yeşil ve doğal bir görüntü oluşturur.
  • Çevrede oluşan kötü kokuları emer.
  • Zamanla büyümeyeceği için ilerde kötü görüntü oluşmasını engeller.

Göründüğü üzere yosun duvarlar hem etkili hemde doğal bir çözümdür.

Yosun Duvarlar Nerelerde Kullanılır?

Yosun duvarlar bir çok farklı projede kullanılabilmektedir. Bahçe düzenlemelerinde kullanımı oldukça yaygındır. Bunun yanında düğün masası gibi arajmanlarda, içmekanlarda doğal görüntü oluşturmak istendiğindede kullanılabilir.

Ek olarak kalıcı olarak saklanacak buketlerde yada bitki yetişmeyen alanlardada kullanılabilir. En yaygın tercihlerden birisi ise uzun süre bakım istenmeyen ama doğal görünüm yakalanmak istenen alanlardır.

İzmir ve Manisa’da Peyzaj

İzmir ve Manisa bölgesinde 20 yılı aşkındır hizmet veren firmamız, uzman personeli ve deneyimli çalışanları ile her türlü peyzaj ve düzenleme işleminde yanınızdadır.