Bahçe uygulamalarına yeni bir soluk getiren ve birçok ülkede sağlık adına kullanılan İzmir yosun duvar uygulamaları çok tercih edilen sistemler arasında yer alıyor. Uygulaması tamamen mumyalanmış yosunlarla yapılan, %100 doğal ve canlı olan yosun duvarlar dikey panel sistemler arasında bulunmaktadır.

İzmir Konutlar İçin Yosun Duvar
İzmir Konutlar İçin Yosun Duvar

Yosun Duvar Uygulamalarında Neden Biz?

Peyzaj projelerimizde dünyadaki tüm yenilikleri ve gelişmeleri takip ediyoruz. Sizler için en doğal, en sağlıklı ve en yaratıcı uygulamalı sizlere sunuyoruz. Yosunların bakım gerektirmeden kendi alanındaki tazelini panel içerisinde de devam ettirmesi ve uzun ömürlü olması kullanım tercihleri arasında yer almaktadır.

İzmir Yosun Duvar Uygulamaları
İzmir Yosun Duvar Uygulamaları

Yosun Duvar Sistemleri Kullanan Ülkeler

Yosun duvar uygulaması özellikleri nedeni ile dikkat çekici bir kullanıma sahiptir. Evinizin odalarında, bahçenizde, iç mekân ve dış mekân kullanımında oldukça başarılıdır. Günümüzde Hollanda, Avrupa ülkeleri, Almanya, Latin Amerika, İspanya ve Fransa’da yaygın kullanılan sistemler arasındadır.

İzmir Yosun Duvar
İzmir Yosun Duvar

Yosun Duvar Kullanım Alanları

Yosun duvar kullanımı birçok alanda mümkündür. Bunun nedeni özenle oluşturulmuş yosunların panellere belirli genişlikte ve ölçülerde yerleştirilmesi, ısı, su, sıcaklık ya da besin ihtiyacı olmamasıdır. Kurumların logo ve tanıtım tabelalarında tercih edilen yosun duvar panelleri istenilen ölçüde uygulanır.

Yosun duvar kullanım alanlarımız;

  • Kurum logo ya da tabela
  • Kurum içi dekorasyon
  • Hastane ve terapi merkezleri
  • Ev içi kullanım
  • Alerjen alanlarda

Kullanım alanları arasında özellikle temiz hava sirkülasyonu sağlaması, tozları toplama gibi özellikleri nedeni ile alerjik hastalar tarafından tercih edilmektedir. Tozların temizlenmesi ise özel bir işleme gerek duymadan yapılabilir.

İzmir Yosun Duvar Malzemeleri
İzmir Yosun Duvar Malzemeleri

Yosun Duvar Kullanım Süresi

Zorlu üretim aşamasında farklı coğrafyalardan getirilen taze yosunların özenle işlenmesi ve mumyalanma süreci sonrası tamamen canlı olması yıl gibi uzun süre kullanım sağlar. Renklendirme çalışmaları ise tamamen yosunların doğal renginden oluşur. Yosun duvarlar toz toplama özelliğine sahip olmasından dolayı zamanla temizlenmesi gerekir.

Temizlemek için panelden çıkarmak ya da özel bakım gerektirmez. Uygulamasını farklı tasarım ve panellerde gerçekleştirdiğimiz yosun duvarlar dilediğinizde yumuşak tüylü toz fırçası ya da kurutma makinesiyle temizlenir. Kullanımı uzun süreli olup en farklı tasarımlar arasında yer almaktadır.

İzmir Yosun Duvar Hizmeti
İzmir Yosun Duvar Hizmeti