Kış Geliyor!!!

Günler kısaldıkça ve sıcaklıklar düşmeye başladığında, bahçenizi kışa hazırlamayı düşünmeye başlamanın zamanı geldi. Bahçenizi önümüzdeki kış aylarına hazırlamak için yapabileceğiniz birkaç şey:

 

1. Bahçe yataklarınızdaki ölü yaprakları ve kalıntıları temizleyerek başlayın. Bu, bahçenizde zararlıların ve hastalıkların kışı geçirmesini önlemeye yardımcı olacaktır.

 

2. Ardından, yataklarınızı kalın bir organik malzeme tabakasıyla malçlayın. Bu, toprağı ve kökleri soğuk sıcaklıklardan yalıtmaya yardımcı olacaktır.

 

3. Kışa dayanamayacak hassas bitkileriniz varsa, şimdi onları kazmanın ve iç mekana getirmenin zamanı geldi. Onları bir pencerenin yanında güneşli bir yere koyun ve düzenli olarak sulayın.

 

4. Son olarak, kış başlamadan önce çimlerinizi son bir kez biçin.
Kış Sebzelerinizi Ekin

Kışın sebze dikmek mantıksız görünebilir, ancak aslında soğuk havalarda iyi sonuç veren birkaç ürün var. Kış sebzeleri, diğer meyve ve sebzelerin mevsimi olmadığında size taze ürünler sağlayabilir. Ayrıca, kışın ekim yapmak, bitkilerinizin büyüme mevsimi için avantajlı bir başlangıç yapmasını sağlayabilir.

 

Dikmek için bazı iyi kış sebzeleri arasında lahana, Brüksel lahanası, lahana ve brokoli bulunur. Bu bitkiler dona ve hatta biraz karı tolere edebilir. Onları yaz sonunda veya sonbaharın başında fidelerden veya transplantlardan başlatın. Sıra örtüleri veya soğuk çerçeveler gibi unsurlardan küçük bir koruma ile hasatınızı kış aylarına kadar uzatabilirsiniz.

Havuç, şalgam ve pancar gibi kök bitkileri de soğuk havalarda iyi sonuç verir. Yaz sonunda veya sonbahar başında doğrudan toprağa ekilebilirler.

 

 

karda bahçe
Abstract Pattern in Winter Garden. Drone View Top Down
Golden cute puppy playing in winter garden
Closeup of cotoneaster branches with isolated berries under snow in winter garden Natural background
Tropikal egzotik bitkilerle sera veya portakal bahçesi. Subtropikal kış bahçesinin içi
Kanazawa, Japan Winter Gardens

Önceki
Sonraki

Bitkilerinizi Dondan Korumak İçin 4 Yöntem

Geceleri sıcaklıklar düşmeye başladığında, bitkilerinizi dondan korumayı düşünmeye başlamanın zamanı geldi. Soğuk havalarda hayatta kalmalarına yardımcı olmak için yapabileceğiniz birkaç şey:

1. Onları içeri getirin: Saksı bitkileriniz veya narin çiçekleriniz varsa, soğuğa maruz kalmamak için onları içeriye getirin.

2. Derme çatma bir sera oluşturun: Bitkilerinizi içeri getiremiyorsanız, plastik bir örtü veya muşamba ile kaplayarak mini bir sera oluşturmayı deneyin.

3. Battaniye veya saman kullanın: Bitkilerinizi korumanın bir başka yolu da onları battaniye veya samanla örtmektir. Bu, soğuk havaya karşı ekstra bir yalıtım katmanı oluşturacaktır.

4. Hava durumunu kontrol edin: Don gelmeden önce, bitkilerinizi korumak için uygun önlemleri alabilmeniz için hava tahminini kontrol ettiğinizden emin olun. Konu hakkında destek olmak için aşağıdaki formu doldurunuz.

Bahçenizi Nadasa Bırakın 🙂

Günler kısaldıkça ve sıcaklıklar düşmeye başladıkça, bahçenizi kış için yatağa koymayı düşünmeye başlamanın zamanı geldi. Bahçenizi kışa hazırlamak için yapabileceğiniz birkaç şey:

1. Bahçenizdeki ölü yaprakları ve kalıntıları temizleyerek başlayın. Bu, hastalıkların ve zararlıların bahçenizde kışı geçirmesini önlemeye yardımcı olacaktır.

2. Ardından, sezon için ölen uzun ömürlüleri kesin. Bu, ilkbaharda yeni büyümeyi teşvik etmeye yardımcı olacaktır.

3. Hala güçlü olan yıllıklarınız varsa, onları kazabilir ve kış rengi için iç mekanda yeniden dikebilirsiniz.

4. Son olarak, bitkilerinizin köklerini soğuk havadan korumaya yardımcı olmak için bahçe yataklarınızı malçlayın.

Kışa
Kalan
Süre

Days Hours Minutes Seconds