3D PROJE MODELLEME

Hiç bir peyzaj tasarımı veya sözleşme ile sunuldu ve nihai ürünün nasıl görüneceğini tam olarak görselleştiremediğinizi hissettiniz mi? Ne yazık ki, bu çok sık oluyor. Peyzaj tasarımcıları geleneksel olarak ev veya işletme sahiplerine ev ve mülkün ana hatlarını gösteren ve bitkiler ve manzaralar için semboller içeren 2D bir taslak sunar. En iyi çizilen 2D planları bile anlamak zor olabilir. Yükseklik değişiklikleri ve çeşitli bitki veya nesnelerin boyutlarının 2D olarak taşınması zordur. Ev veya işletme sahibi, hayallerinin peyzaj projesini uygulamak için tasarımcılarına güvenmelidir. Nihai ürün müşterinin beklentilerine uymuyorsa, görselleştirdiklerinden farklı bir şey için ödeme yaptıklarını fark etmeleri inanılmaz derecede sinir bozucu olabilir.

3D Yazılım Özellikleri

Neyse ki, 3D tasarım yazılımı sayesinde peyzaj endüstrisindeki tasarım daha iyi değişiyor. Müşteriler artık projelerinde ilerlemeyi kabul etmeden önce bahçelerinin veya açık alanlarının nasıl görüneceğini tam olarak görebiliyor. Bir televizyonun önünde oturabilir ve tüm binaları ve arazileri mevcut mülkleriyle eşleşecek şekilde, alanlarının 3D modelinden geçebilirler. Yeni tasarım, peyzaj ekibinin onlar için gerçekte ne kuracağına neredeyse aynı görünecek. Tasarımcı önerilen bitki ve sert peyzaj malzemelerini gösterecektir. Güneş ve gölge koşulları bile bireysel özelliklere uyacak şekilde değiştirilebilir. Mülk sahibi, peyzaj ekibinin mülklerinde ne uygulamayı planladığını görselleştirebilecektir.

Tasarım Kesinliği

3D tasarım gerçekten işe yarar. Potansiyel bir müşteri olarak, tasarımın değiştirilmesini istediğinizi açıkça fark edersiniz. Bir tasarımcı asla bu sonucu aramazken, bir kürek yere çarpmadan önce değişiklik yapılabiliyorsa herkes için bir kazan-kazan. 3D yazılımı ile bir tasarımcı, tasarımı ilk sunum sırasında bile geleneksel 2D tasarımdan çok daha hızlı bir şekilde değiştirebilir. Belki de müşteri farklı bir tuğla finişer seçeneğini tercih eder veya tasarımcının önerdiği belirli bir ağacı sevmez. 3D tasarım ile bu seçenekler saniyeler içinde hızlı bir şekilde değiştirilebilir ve müşteriye anında görsel bir görünüm sağlar ve yolda baş ağrılarını önler.

İzmir Peyzaj Dwg Çizimleri
İzmir Peyzaj Dwg Çizimleri

Hassas Kurulum

Kurulumcular ayrıca 3D tasarımdan da büyük ölçüde yararlanırlar. Mürettebat liderleri genellikle 2B bir planı okumak için eğitilirler. Ancak, mürettebat liderlerinin deneyimi ne olursa olsun, önemli yükselme değişikliklerine sahip işleri okumak zor olabilir. Peyzaj ustaları, işe başlamadan önce projenin 3D görseline sahip olmayı severler. Onlara zaman kazandırır ve müşteriye para kazandırır!

yazılım ilk piyasaya sürüldüğünden beri 3D tasarım kullanıyoruz. Peyzaj tasarımcılarımızın uzmanlığı için mükemmel bir tamamlayıcı oldu ve müşterilerimize neler bekleyebileceklerini gerçekten gösterebilmemizi sağlıyor. Misyonumuz, her müşteri için ödüllü bir tasarım ve kurulum deneyimi yaratmaktır. 3D tasarım bunu nasıl başardığımızın önemli bir parçasıdır. Manzaralarınızı nasıl dönüştürebileceğimizi görmeye hazır mısınız?

Creative team of architects working on 3D print models