Herkes sağlıklı ve güzel görünen bir bahçeye sahip olmak ister. Yeşil çimler, rengarenk çiçekler ve güçlü ağaçlar her yaştan insana kendini iyi hissettirir. Ancak her güzel şey gibi bunun için emek, sabır ve zaman gerekir. Gündelik koşuşturmalar yüzünden İzmir bahçe bakımı için gereken tüm bu koşullar gerçekleştiremediğinde ise solgun ve kurumuş bir manzara ile karşılaşırız.

Etrafımızda binalar ve alışveriş merkezlerinin sürekli artması var olanların da yangınlarla tahrip olması ile yeşil alanların sayısı her geçen gün azalmaktadır. Bu da tabiatın dengesine zarar verdiği gibi doğrudan insanoğlunun ruh dünyasını da etkiler. Çünkü birçok uzman bitkilerin insan psikolojisine olumlu etki bıraktığı konusunda hem fikirdir. İzmir bahçe bakımı alanındaki deneyimlerimize göre açan her bir çiçeğin ve göze değen her yeşilliğin insanlara nasıl yaşama sevinci ve umut verdiğine birçok kez şahit olduk. Peki insanlar için daha nice katkısı olan bahçecilik tam olarak nedir?

bahçe bakımı

Bahçe Bakımı Nedir?

Sahip olduğunuz yeşil alanı daha verimli ve canlı tutmak için emek verilmesidir. Doğru aletler, teknik bilgi ve tecrübe ile harika bahçeler elde etmek mümkün. Ancak tüm bunlar hiç denememiş kişiler için meşakkatli göründüğünden adım atmaktan çekinilir.

Ya da kişiler halihazırda güzel olan bahçesinin ilgiye ihtiyacı olmadığını zanneder. Bitkilerin de hastalandığı ve bakıma ihtiyaç duyduğu düşünüldüğünde bahçe bakımı ihmal edilmemelidir.

İzmir Bahçe Bakımı Nasıl Yapılır?
İzmir Bahçe Bakımı Nasıl Yapılır?

Bahçe Bakımı Nasıl Yapılır?

Bahçe bakımı için öncelikli olarak teknik bilgi şarttır. Doğru zannedilen yanlışlarla bütün emekler bir anda çöpe gidebilir. Her bitkinin kendine has özellikleri, hastalıkları ve mevsimsel faktörleri göz önüne alınarak büyük bir özen göstererek bakım işlemleri gerçekleştirilmelidir. Çok fazla emek gerektiren bahçecilikte yapılması gereken diğer unsurlar şunlardır:

  • Mevsimsel nedenlerden dolayı kırık dalları temizlemek
  • Dökülen yaprakları temizlemek
  • Hasta ve yaralı bitkileri tespit edip acil müdahale etmek
  • Düzenli sulamak
  • Uzamış çimleri biçmek
  • Bitkileri gübrelemek
  • Ağaçları budanmak.

Bahçe bakımı sadece yaz aylarında değil kış aylarında da bakım ve gübre ister. Kışın bahçe işleri daha az olsa da yine de aksatılmamalıdır. 4 mevsim ayrı işlem ve çaba gerektiren bu durum bir çok insan için zor olduğundan bizler İzmir bahçe bakımı firması olarak bahçesini düşünen herkese hizmet vermekteyiz.

İzmir Peyzaj

İzmir bahçe bakımı konusunda alanında rakipsiz ilerleyen şirketimiz bahçelere hak ettiği değeri vermektedir. Türkiye’nin dört bir yanındaki tüm bahçelere şefkat eliyle dokunarak onların en güzel şekilde yetişmesini ve iyileşmesini sağlamaktayız. Bahçe bakımı konusunda zorluk çeken müşterilerimize en hızlı şekilde ulaşarak bahçelerine gereken müdahaleyi vakit kaybetmeden yapmaktayız.

Profesyonel, deneyimli ve işinin ehli ekimizle peyzaj konusunda en iyisiyiz. Sunduğumuz sayısız hizmet ile her türlü ihtiyacı karşılayarak toprağa ve bitkilere minnetimizi göstermek; işimizi severek yaptığımızdan dolayı doğadan bize kalan her bir alanla özenle ve titizlikle ilgilenmekteyiz.

Hizmetlerimiz

Müşterilerimizin bizden arzu ettiği hiçbir şeyi geri çevirmemek için bahçecilik adına geniş seçeneklerimiz var. Bu sayede İzmir bahçe bakımı için gereken ne varsa tek bir elden hepsini sağlamaktayız. Bizden alabileceğiniz hizmetlerimiz ise şunlardır:

Bahçe Bakımı: Uzman ekibimiz bahçenizin ihtiyaç duyduğu şeyleri tespit ederek gerekli bakım ve onarım hizmeti sunarken bitkilere zarar veren bakteri ve mantarların tespiti halinde ilaçlama yapılmaktadır.

Peyzaj Tasarım: Alanında en iyi mimarlarımız ile birlikte talep edilen alanlara, yapı ve çevreye uygun tasarımlar yaparak kullanışlı ve doğa ile iç içe alanlar oluşturulmakta.

Sert Zemin Uygulamaları: Toprak dışında hizmet almak isteyenler için sert zemin için dayanaklı kaliteli malzemelerimizle yürüme yolundan istinat duvarından birçok hizmet sunulmakta.

Yosun Duvarlar: Doğanın güzelliğini her yerde hissetmek isteyenler için tüm ölçülerde şık ve ferahlatıcı yosun duvarlar tasarlanmakta.

Çim Ekimi: Müşterilerimizin daha güzel bir bahçeye sahip olması için toprağa uygun çim uygulaması yapılmakta.

Otomatik Sulama: Toprağın daha verimli olması için kaliteli ekipmanlarımızla sulama hizmeti verilmekte.

Dikey Bahçe: Şık tasarımlar ile modern mimarının en güzel örneklerinden olan dikey bahçeyi İzmir bahçe bakım ekibi olarak istediğiniz her alana titizlikle uygulanmakta.

Gabion Duvar: Piyasanın en ekonomik ve en sağlam gabion duvarlarını eğitimli ve deneyimli kişilerle gerekli görülen yerlere inşa edilmekte.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Yeşil alanların bakımsızlıktan yok olması, sulama konusunda yapılan hatalar, insan yaşamını tehlikeye atan dayanaksız istinat duvarları işinin ehli olmayan kişilerin elinden çıkmaktadır. Bilerek ya da bilmeyerek yapılan her hata geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurur. Bu yüzden her konuda olduğu gibi bahçe ve peyzaj konularında da profesyonel ve bilgili insanların yardımına ihtiyaç vardır.

Yıllardır İzmir bahçe bakım konusunda Türkiye’nin en iyisi olan İzmir Peyzaj, alanında uzman kişilerle çalışarak kaliteli hizmetler vermektedir. Bizlerin amacı doğayı hayatın her kısmına yerleştirerek yaşam alanları ile iç içe buluşturmak.Siz de hem bugüne hem yarına bir armağan bırakmak isterseniz bize ulaşın.